Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Ortaöğretime Geçiş Uygulamasında “Ortak Sınavlar” ile ilgili bilgilendirme toplantısı 27-28 Ekim 2014 tarihlerinde Başkent Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi.

Ortaöğretime Geçiş Uygulamasında “Ortak Sınavlar” ile ilgili bilgilendirme toplantısı Sayın Müsteşar Yardımcımız Muhterem Kurt’un katılımıyla 27-28 Ekim 2014 tarihlerinde Başkent Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi. 81 ilimizden gelen temel eğitimden sorumlu şube müdürleri ile rehber öğretmenlerin katılımıyla gerçekleşen toplantı 2 gün sürdü.
Ortaöğretime Geçiş Uygulamasında “Ortak Sınavlar” ile ilgili bilgilendirme toplantısı 27-28 Ekim 2014 tarihlerinde Başkent Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi.

        Ortaöğretime Geçiş Uygulamasında “Ortak Sınavlar”ile ilgili bilgilendirme toplantısı Sayın Müsteşar Yardımcımız Muhterem Kurt’un katılımıyla 27-28 Ekim 2014 tarihlerinde Başkent Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi. 81 ilimizden gelen temel eğitimden sorumlu şube müdürleri ile rehber öğretmenlerin katılımıyla gerçekleşen toplantının açılış konuşmasını yapan Eğitim Politikaları Daire Başkanı Fatih BAŞAK, Ortak Sınavların öneminden, illerde uygulama ile ilgili yapılacak iş ve işlemlerden ve illerde katılımcıların gerçekleştireceği bilgilendirme toplantılarının öneminden bahsetti. Daha sonra kürsüye gelen Müsteşar Yardımcımız Muhterem Kurt Bey ise ortak sınavın kurumsallaşması ve içselleştirilmesi için yapılması gerenler üzerinde durduktan sonra oturumlara geçildi ve iki gün boyunca Ortak Sınavların uygulanmasına ilişkin Temel Eğim Genel Müdürlüğü, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü yetkilileri tarafından bilgilendirme yapıldı.

 

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 0(312) 413 16 00 / 0(312) 413 18 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.