Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Sanat Yoluyla Sosyal ve Finansal Eğitim Projesi’ne Yönelik Tanıtım Toplantısı

Finansal okuryazarlık konusunda toplumda ortak bir bilinç ve gündem yaratmak amacıyla TEB-FODER iş birliğiyle 2. Finansal Okuryazarlık ve Erişim Zirvesinde Sanat Yoluyla Sosyal ve Finansal Eğitim Projesi’nin tanıtımı gerçekleştirildi.
Sanat Yoluyla Sosyal ve Finansal Eğitim Projesi’ne Yönelik Tanıtım Toplantısı

      Finansal okuryazarlık konusunda toplumda ortak bir bilinç ve gündem yaratmak amacıyla TEB-FODER iş birliğiyle 2. Finansal Okuryazarlık ve Erişim Zirvesi 27 Ekim 2014 Pazartesi günü Boğaziçi Üniversitesinde düzenlendi. Toplantıya Temel Eğitim Genel Müdürlüğünden Genel Müdür Funda KOCABIYIK, Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Dr. Elif BAKAR, Özel Büro Müdürü Hilal BEREKET ve Millî Eğitim Uzman Yardımcısı Erdi YÜCE katıldı. Toplantıda Genel Müdürümüz Funda KOCABIYIK; “Günümüz ekonomisinde yaşanan gelişmeler, sosyal sorumluluk faaliyetlerinin desteklenmesini ve tüm bireylerin finansal yönetim becerileriyle donatılması gerekliliğini ortaya çıkarmaktadır. Bunun için de finansal eğitim konusunun önemi daha çok ön plana çıkmaktadır. Çocuklara erken yaşlarda vatandaşlık sorumluluklarını ve finansal kaynakların yönetimini öğretmek, sosyal ve mali gelişmişliği artıracaktır. Ayrıca çocukların kendi hayatları üzerinde kontrolünü artırmak, öz güvenini geliştirmek, kendi hayatları ile yaşadıkları toplumu etkileyen süreçlere dâhil olmaya teşvik etmek amacıyla ülkemizde uygulanan eğitim ve öğretim programları büyük bir titizlikle hazırlanmakta ve güncellenmektedir.” dedi. Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanımız Dr. Elif BAKAR, basın mensuplarının da katıldığı toplantıda “Sanat Yoluyla Sosyal ve Finansal Eğitim Projesi”ni tanıtan bir sunum gerçekleştirdi.

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 0(312) 413 16 00 / 0(312) 413 18 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.