Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Van ve Mardin´de İlköğretim Kurumlarına Devam Oranlarının Artırılması Projesi kapsamında çalıştaylar gerçekleştirildi.

İlköğretim Kurumlarına Devam Oranlarının Artırılması Projesi kapsamında hazırlanmakta olan dil becerileri yetersiz olan öğrencilerin ilkokul birinci sınıfta okuma-yazma becerilerini daha kolay edinebilmeleri için okuma - yazmaya hazırlık eğitimi tanıtım toplantısı pilot illerdeki uygulayıcılara yapıldı.
Van ve Mardin´de İlköğretim Kurumlarına Devam Oranlarının Artırılması Projesi kapsamında çalıştaylar gerçekleştirildi.

ilköğretime devam oranlarının artırılamsı projesi çalışmasıilköğretime devam oranlarının artırılamsı projesi çalışmasıilköğretime devam oranlarının artırılamsı projesi çalışmasıilköğretime devam oranlarının artırılamsı projesi çalışmasıilköğretime devam oranlarının artırılamsı projesi çalışmasıilköğretime devam oranlarının artırılamsı projesi çalışması 

Proje kapsamında bir grup akademisyen tarafından hazırlanmakta olan dil becerileri yetersiz olan öğrencilerin ilkokul birinci sınıfta okuma-yazma becerilerini daha kolay edinebilmeleri için okuma - yazmaya hazırlık eğitimi tanıtım toplantısı pilot illerdeki uygulayıcılara yapıldı.   Proje kapsamında, akademisyenler tarafından hazırlanmakta olan taslak planın pilot illerdeki uygulayıcılara tanıtımı amacıyla Mardin ve Van’da 3’er gün sürecek olan çalıştaylar 29 Eylül 2014 tarihi itibarıyla başlamıştır.   Çalıştaylara, Milli Eğitim Bakanlığından üst düzey temsilciler, Van ve Mardin İl Milli Eğitim Müdürleri ve eş uzmanları, tüm pilot illerdeki ilkokullardan 1nci sınıf öğretmenleri, Projenin Van ve Mardin Bölge koordinatörleri ve Proje Teknik Destek ekibi katılım sağlamıştır.   Çalıştaylar, Bakanlık üst düzey temsilcilerinin ve İl Milli Eğitim Müdürlerinin Açılış Konuşmaları ile başlamıştır. Açılış Konuşmalarının ardından akademisyenler taslak planın bölümleri, ilkeleri, yöntem ve uygulamasına yönelik katılımcıları bilgilenmişlerdir. Çalıştay, planın uygulayıcıları olan ilkokul 1nci sınıf öğretmenleri ve planı hazırlayan akademisyenlerin birlikte yapacağı grup çalışmaları ile üç gün boyunca  devam edecektir.

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 0(312) 413 16 00 / 0(312) 413 18 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.