Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Etkinlikleri Kapsamında Resim Yarışmasında Derece Alan Eserler Belirlendi.

Ülke genelindeki MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı resmi ortaokullarda 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü etkinlikleri kapsamında günün anlam ve önemini belirten demokrasi, millî birlik ve beraberlik, vatan sevgisi, yurt savunması ile şehitlik konularında resim yarışması düzenlenmiştir. Yarışma şartnamesinde belirtilen takvime istinaden eserler, 20-21 Şubat 2020 tarihinde Genel Müdürlüğümüz bünyesinde oluşturulan komisyon tarafından değerlendirilmiştir. 
15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Etkinlikleri Kapsamında Resim Yarışmasında Derece Alan Eserler Belirlendi.

Öğrencilerimize millî, manevi ve insani değerlerimiz ile tarihsel ve kültürel hassasiyetlerimizi anlatmak, onları devletimize olan görev ve sorumluluklar hakkında bilinçlendirmek,  ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, insan haklarına saygılı bireyler olarak yetiştirmek amacıyla 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Genel Müdürlüğümüze bağlı ortaokullarda öğrenim gören öğrenciler arasında resim yarışması düzenlenmiştir. Genel Müdürlüğümüz bünyesinde düzenlenen 15 Temmuz Resim Yarışması sonucunda 81 ilden il birincileri arasından yapılan değerlendirme sonucunda ilk üçe giren ve mansiyon alma hakkı kazanan dört öğrenci belirlenmiştir. Resim yarışmasında dereceye giren eser ve öğrenciler ile ödüller aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLÎ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ  KAPSAMINDA MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TEMEL EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI ORTAOKULLAR ARASINDA DÜZENLENEN RESİM YARIŞMASINDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERİN LİSTESİ
 ADI SOYADI  İL  İLÇE  OKUL  ÖDÜLLER
 Yağmur TUNCAY  ANKARA  YENİMAHALLE  Mevlana Ortaokulu  3500 TL
 Elchin KARİMOV  İSTANBUL  BAŞAKŞEHİR  İBB Şair Erdem Bayazıt Ortaokulu  3000 TL
 Sümeyye TİRKİ  BATMAN  MERKEZ  Mehmet Akif İnan Ortaokulu  2500TL
 Seçil KOCABAŞ  KASTAMONU  SEYDİLER  Şehit Ersin Yenel Ortaokulu  2000TL

 

Resim Yarışmasında 1. Seçilen Eser İçin Tıklayınız.

Resim Yarışmasında 2. Seçilen Eser İçin Tıklayınız.

Resim Yarışmasında 3. Seçilen Eser İçin Tıklayınız.

Resim Yarışmasında Mansiyon Alan Eser İçin Tıklayınız.

 

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.