Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

21. Yüzyılda Temel Eğitim Çalıştayı Gerçekleştirildi.

21. yüzyıl becerileri bağlamında “21. Yüzyılda Temel Eğitim”  konulu çalıştay, Bakanlığımız müsteşar yardımcıları, birim amirleri ve alanında uzman ve deneyimli akademisyenlerle 21-24 Haziran 2016 tarihlerinde  İstanbul’da gerçekleştirilmiştir.
21. Yüzyılda Temel Eğitim Çalıştayı Gerçekleştirildi.

Bakanlığımızın, öğrencilerimize daha iyi bir eğitim hizmeti sunma arzusu ve politikası da dikkate alınarak hükümet programları, Bakanlığımız Stratejik Planı ile çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarının eylem planlarında yer alan konuların da birlikte değerlendirildiği ve temel eğitim basamağında nitelikli eğitimin unsurlarının ele alındığı “21. Yüzyılda Temel Eğitim Çalıştayı” 21-24 Haziran 2016 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilmiştir.

 

Genel Müdürlüğümüzün ev sahipliği yaptığı çalıştaya eğitim alanında öne çıkan akademisyenlerin yanı sıra felsefe, sosyoloji, psikoloji ve edebiyat alanlarındaki çok değerli akademisyen, yazar, düşünür ve bürokratlar da katılmıştır. Çalıştayda eğitim felsefemize bakış, 21. yüzyıl becerileri ve evrensel değerler, değer eğitimi, yabancı dil eğitimi, temel eğitimde estetik ve sanat, eleştirel düşünme gibi konular üzerine tartışmalar yapılmış katılımcıların görüşleri alınmıştır.

 

Bakanlığımızdan müsteşar yardımcılarının, birim amirlerinin ve Genel Müdürlük katılımcılarının da yer aldığı toplantı, Genel Müdürümüz Sayın Dr. Cem GENÇOĞLU’nun moderatörlüğünde gerçekleştirilmiş ve Genel Müdürlüğümüzce bundan sonra yapılacak çalışmalarda değerlendirilmek ve dikkate alınmak üzere katılımcılara sorulan çeşitli soruların cevapları not alınmıştır.

 

Temel eğitim alanında yaşanan sorunlara ışık tutacağı düşünülen Çalıştay, katılımcıların ülkenin geleceği için güzel işlerin yapılacağı ümit ve temennisiyle tamamlanmıştır.

 

30-06-2016

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.