Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

21. Yüzyılda “Temel Eğitime Bakış Çalıştayı” gerçekleştirilmiştir.

21. Yüzyılda “Temel Eğitime Bakış Çalıştayı” 27-28 Haziran 2016 tarihlerinde gerçekleştirilmiştir.
21. Yüzyılda “Temel Eğitime Bakış Çalıştayı” gerçekleştirilmiştir.

Bakanlığımızın, öğrencilerimize daha kaliteli bir eğitim hizmeti sunma arzusu ve politikası da dikkate alınarak eğitimde niteliğin arttırılmasına yönelik çalışmalarımız devam etmektedir.  Bu bağlamda, 27-28 Haziran 2016 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilen “Temel Eğitime Bakış  Çalıştayı”nda; 21. yüzyılda öğrencilerimizin, velilerimizin ve eğitimcilerimizin beklentilerini karşılayacak nitelikli bir temel eğitimin  nasıl olması gerektiğiyle ilgili gerçekleştirilmiş olan önceki çalıştaylardan alınan dönütler katılımcılarla paylaşılmıştır.

 

Buna göre,  Genel Müdürlüğümüzün ev sahipliği yaptığı çalıştayda; ilkokul ve  ortaokullarda uygulanan öğretim programlarımızın,  temel becerileri içerisine alan ve değerler eğitimine önem veren bir yaklaşım içerisinde sade ve yaşamla ilişkilendirilebilir olması gerektiği vurgulanmış, bu bağlamda öğretim programlarının güncellenmesi çalışmalarında görev alacak koordinatörlere değerler eğitimi, temel eğitimde estetik ve sanat, öğrenmeyi öğrenmeye verilen önem, herkesi kapsayan bir eğitim anlayışının esas alınacağı açıklanmıştır. Bununla birlikte öğrencilerimizin en az bir yabancı  dili etkili bir şekilde öğrenebilmesi, konuşabilmesine yönelik farklı uygulamalara yönelik çalışmaların yapılacağı belirtilmiştir.      

 

Genel Müdürümüz Sayın Dr. Cem GENÇOĞLU’nun moderatörlüğünde gerçekleştirilen çalıştaya öğretim programlarının güncelleyecek akademisyenlerin yanısıra  Genel Müdürlüğümüz ilgilileriyle birlikte Bakanlığımız müsteşar yardımcıları ve  daire başkanlarının da  katılımı olmuştur.   

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.