Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Genel Müdürümüz Sayın Dr. Cem GENÇOĞLU´ nun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı,
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

“Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.” sözünden yola çıkarak temelleri atılan Türkiye Büyük Millet Meclisi`nin açılışının 98’inci yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en güzel dileklerimle kutluyorum.

 

Çocuklara armağan edilen tek uluslararası bayram olma özelliği taşıyan 23 Nisan, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti´nin geleceğinin teminatı olan çocuklarımıza güveninin ifadesidir. Bundan 98 yıl önce yakılan bağımsızlık ve egemenlik meşalesi çocuklarımızın elinde bugün de aynı şekilde yanmaktadır ve yanmaya devam edecektir.

 

Gelecek inşa etmenin en etkili yolu, güçlü bir eğitim sistemi oluşturmaktır. Bu bağlamda çocuklarımıza yaşanabilir, güzel bir gelecek bırakabilmenin bilinciyle sorumluluklarımızı yerine getirmeye çalışıyoruz. Millî kültürümüzü yaşatan, temel insani değerleri sahiplenen, farklılıkları kabullenebilen ve saygı duyan, ülkemizin geleceğini şekillendiren, çağdaş dünyanın gereklilikleriyle donanmış bir nesil yetiştirmek en önemli hedeflerimiz arasındadır.

 

Bu duygularla, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98. yıldönümünü bir kez daha kutluyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşlarını, ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor; tüm halkımızın, öğrencilerimizin bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

                                                                                   Dr. Cem GENÇOĞLU

                                                                                   Temel Eğitim Genel Müdürü

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.