Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 100. Yıl Dönümü Törenleri Kapsamında Resim-Şiir ve Kompozisyon Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencilere Ödülleri Verildi ve Sergi Düzenlendi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 100. Yıl Dönümü Törenleri Kapsamında Resim-Şiir ve Kompozisyon Yarışmasında Dereceye Giren Öğrencilere Ödülleri Verildi ve Sergi Düzenlendi.

Cumhuriyetimiz 100. yaşına girerken; öğrencilere cumhuriyet ile temel hak ve hürriyetlerin devlet teminatı altına alındığını ve millî sınırlarımız içinde bütün vatandaşlarımızın tüm haklardan eşit bir şekilde yararlandığını, bu nedenle milletçe korumaya ve yaşatmaya kararlı olduğumuz bir yönetim şekli olduğunu aktarmak ve onu koruyacak, yaşatacak ve ülkesine sahip çıkacak ilim, irfan ve ahlak sahibi; inancına, tarihine, kültürüne, ailesine, milletine ve bütün insanlığa karşı görevlerini bilen, yerine getirmeye çalışan bir gençliğin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla "100. Yılında Cumhuriyet" konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmaları düzenlenmiş olup, 18-19-20 Ekim 2023 tarihinde Genel Müdürlüğümüz bünyesinde oluşturulan komisyon tarafından değerlendirilmiştir.

"100. Yılında Cumhuriyet" konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren eserler, öğrenciler ve ödülleri aşağıdaki belirtilmiştir.

Resim - İlkokul  Birincisi : Öykü Su YILMAZ- Ankara-Gazi İlkokulu - Dizüstü Bilgisayar - Eser İçin Tıklayınız.

Resim - İlkokul  İkincisi   : Melis Ada UYANIK - İstanbul - Beylikdüzü Haldun Taner İlkokulu- Fotoğraf Makinası - Eser İçin Tıklayınız.

Resim - İlkokul  Üçüncüsü  : Elanaz BÜLBÜLOĞLU- Trabzon- Prof. İhsan Koz İlkokulu- Tablet - Eser İçin Tıklayınız.

Resim - İlkokul  Mansiyon: Azra Mina ÖZ - Antalya- Çağlayan İlkokulu - Wireles Bluetooth Kulaklık - Eser İçin Tıklayınız.

 

Resim - Ortaokul  Birincisi : Burak HÜSEYİNOĞLU - Manisa - Atatürk Ortaokulu- Dizüstü Bilgisayar - Eser İçin Tıklayınız.

Resim - Ortaokul  İkincisi  : Ayşe Eylül BOZOK - Niğde - Süleyman Fethi Ortaokulu - Fotoğraf Makinası - Eser İçin Tıklayınız.

Resim - Ortaokul  Üçüncüsü  : Havva Buse KARAYAZI - Çorum- Yetmiş Beşinci Yıl Cumhuriyet Ortaokulu- Tablet - Eser İçin Tıklayınız.

Resim - Ortaokul  Mansiyon  : Betül ALTINOLUK - Bursa- Emek Ortaokulu - Wireles Bluetooth Kulaklık - Eser İçin Tıklayınız

 

Şiir - Ortaokul  Birincisi : Reyhan Gül DİNÇEL - Niğde- Niğde Şehit Fatih Özdemir İmam Hatip Ortaokulu- Dizüstü Bilgisayar - Eser İçin Tıklayınız.

Şiir - Ortaokul  İkincisi   : Muhammet Eymen SU - Konya - Borsa İstanbul Ortaokulu - Fotoğraf Makinası - Eser İçin Tıklayınız.

Şiir - Ortaokul  Üçüncüsü : Ayça KABAAĞIL- Mersin- Menteş Şehit Osman Köse Ortaokulu- Tablet - Eser İçin Tıklayınız.

Şiir - Ortaokul  Mansiyon : Enes Musap ÇİÇEK- Kars - Şehit Yılmaz Ortaokulu - Wireles Bluetooth Kulaklık - Eser İçin Tıklayınız

 

Kompozisyon - Ortaokul  Birincisi : Makbule KARA - Mersin - Üstay Ortaokulu - Dizüstü Bilgisayar - Eser İçin Tıklayınız.

Kompozisyon - Ortaokul  İkincisi : Şirin KESKİN - Samsun - Hasköy Ortaokulu -Fotoğraf Makinası - Eser İçin Tıklayınız.

Kompozisyon - Ortaokul  Üçüncüsü : Efsane Venüs TAŞTAN - Ankara- Prof. Dr. Mehmet Sağlam Ortaokulu - Tablet - Eser İçin Tıklayınız.

Kompozisyon - Ortaokul  Mansiyon: Atabey GÖKSU - İstanbul - Ataköy Atatürk Ortaokulu - Wireles Bluetooth Kulaklık - Eser İçin Tıklayınız.

 

Ödül Töreni Yapıldı

"100. Yılında Cumhuriyet" ana başlığından hareketle öğrencilerin; temel hak ve hürriyetlere ilişkin duygu ve düşüncelerini; cumhuriyeti koruyacak, yaşatacak ve ülkesine sahip çıkacak ilim, irfan ve ahlak sahibi; inancına, tarihine, kültürüne, ailesine, milletine ve bütün insanlığa karşı görevlerini bilen, yerine getirmeye çalışan bir gençliğin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla duygu, düşünce ve gözlemlerini yansıtan resim, şiir ve kompozisyon yazma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri 30 Ekim 2023 tarihte Ankara ilinde düzenlenen törenle verildi. Öğrencilere ödülleri Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Ömer Faruk YELKENCİ tarafından takdim edildi.

Bakanlık Komisyonu tarafından yapılan değerlendirme sonucunda birinci olan öğrencilere "Dizüstü Bilgisayar", ikinci olan öğrencilere "Fotoğraf Makinası", üçüncü olan öğrencilere "Tablet", mansiyon alan eser sahibi öğrencilere ise "Wireless Bluetooth Kulaklık" verildi.

Gezi Düzenlendi

Ödül almaya hak kazanan öğrenciler ve refakatçilerinin katılımı ile Anıtkabir ziyareti, birinci ve ikinci Türkiye Millet Meclisleri gezileri yapılmıştır.

Eserler Sergilendi

Türkiye genelinde dereceye giren eserler ve resim yarışmasında sergilenmeye değer bulunan eserler 30 Ekim-10 Kasım 2023 tarihleri arasında Millî Eğitim Bakanlığı, Devlet Demir Yolları (YHT), Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali (AŞTİ), Kızılay Metro İstasyonu ve Esenboğa Havalimanı İç Hatlar Terminalinde fizikî ve dijital ortamlarda sergilenecektir.

 

30-10-202330-10-202330-10-202330-10-202330-10-202330-10-2023

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.