Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

“Büyüyen Bir Halk Sağlığı Sorunu: Çocuk Güvenliği” Sempozyumu

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı tarafından düzenlenen “Büyüyen Bir Halk Sağlığı Sorunu: Çocuk Güvenliği” Sempozyumuna Temel Eğitim Genel Müdürlüğünden katılım gerçekleştirilmiştir.
“Büyüyen Bir Halk Sağlığı Sorunu: Çocuk Güvenliği” Sempozyumu

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı tarafından 21 Nisan 2015 tarihinde  “Büyüyen Bir Halk Sağlığı Sorunu: Çocuk Güvenliği” Sempozyumu düzenlenmiştir.

      Temel Eğitim Genel Müdürü Sayın Funda KOCABIYIK’ ın program yoğunluğu nedeniyle katılamadığı sempozyumun “Çocukların Güvenliğini Sağlamak İçin Ne(ler) Yapalım?” adlı panel kısmında Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Dr. Elif BAKAR çocuk güvenliği konusunda yapılan çalışmalar hakkında paylaşımda bulunarak;

  • Velilerimizin, öğrencilerimizin eğitim süreciyle daha yakından ilgilenmelerinin,
  • Öğretmenlerimizin eğitim öğretim faaliyetlerini gerçekleştirirken bu konuda duyarlı olmalarının,
  • Medyamızın konuya ilişkin kamuoyunu aydınlatmak için ilgili yayınlara öncelik vermesinin,
  • Emniyet teşkilatımızın konuyla ilgili işbirliği çalışmaları yapmasının

önemini vurgulamıştır.

      Çocuk güvenliği konusunun bir çok boyutuyla ele alındığı sempozyum, Sempozyum Sonuç Bildirgesinin okunması ve kapanış konuşmasının ardından sona ermiştir.

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.