Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Aday Öğretmenlerin Yetiştirilme Sürecinde Okul Müdürleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

Genel Müdürümüz Dr. Cem Gençoğlu, Ankara/Altındağ - Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nde yapılan aday öğretmenlerin yetiştirilme sürecinde okul müdürleri bilgilendirme toplantısına katıldı.
 Aday Öğretmenlerin Yetiştirilme Sürecinde Okul Müdürleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

 Genel Müdürümüz Dr. Cem Gençoğlu toplantıda yaptığı konuşmasında,

“ Her başlangıç esasında o çalışmanın nasıl nihayet bulacağının da bir belirleyicisidir. Aday öğretmenlerin yetiştirilme sürecinde yaşanan paradigma değişimini öğretmen ve öğretmenlik mesleği paradigmamızda bir değişimin işareti olarak görmeliyiz. Öğretmenliği çıraklığı uzun süren bir sanat mesleği olarak tanımlıyoruz. Sizlerde kabul edersiniz ki; her sanat mesleği bir ustanın yanında uzun süreli bir düşünce çıraklığı gerektirir. Aday öğretmenlik süreci genç meslektaşlarımızın dinamizmi ile tecrübeli meslektaşlarımızın deneyimlerini buluşturan bir yapıya dönüştürülmüş durumda. Okul müdürleri bu usta çırak ilişkisinde önemli bir aracı rol oynamaktadır.” dedi.

09-03-201608-03-2016

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.