Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Almanca ve Fransızca Kitap Yazım Komisyonu İle Toplantı Gerçekleştirildi.

Almanca ve Fransızca Kitap Yazım Komisyonu İle Toplantı Gerçekleştirildi.

        2013-2014 eğitim öğretim yılından itibaren 2. sınıflardan başlamak üzere kademeli olarak uygulanmaya başlanan güncellenmiş Almanca ve Fransızca öğretim programları ile diğer sınıflarda uygulanmasına devam edilen eski öğretim programlarına göre hazırlanan ders kitaplarının yazımı için İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bir komisyon kurulmuştur. Bu doğrultuda, komisyon tarafından yazılmakta olan kitapların durumları hakkında detaylı bilgi almak ve komisyondaki öğretmenlerle birebir görüşme yapmak amacıyla 28 Ekim 2014 tarihinde İstanbul Erkek Lisesinde Müsteşar yardımcısı Sayın Yusuf BÜYÜK başkanlığında bir toplantı düzenlenmiştir. Söz konusu toplantıya Genel Müdürlüğümüzden Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Sayın Dr. Elif BAKAR ve ilgili personel katılım sağlamıştır.

           Müsteşar yardımcısı Sayın Yusuf BÜYÜK, bu komisyonu ve yapılan işi oldukça önemsediklerini belirterek katkı ve emeklerinden dolayı komisyonda görev yapan tüm öğretmenlere teşekkür etti.

         Dr. Elif BAKAR, ise Almanca ve Fransızca kitap yazım süreci ve ileriki adımlar hakkında bilgi verdi. Ayrıca, Ocak 2015 tahinde söz konusu kitapların ve dinleme CD’lerinin Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığına ait Kitap İnceleme Sistemine yükleneceğini belirterek süreçte gecikme yaşanmaması gerektiğini ifade etti.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünde ders kitaplarının koordinatörlüğünü yürüten Sayın Burhan GÜNCEGÖRÜ, yazılmakta olan ve yazım süreci tamamlanan kitaplar hakkında bilgi verdi. Ardından, kitap yazım süreci ile ilgili öğretmenlerden görüş ve öneriler alındı. 

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 0(312) 413 16 00 / 0(312) 413 18 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.