Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Antalya İlinde Yatılı Bölge Ortaokulu Müdürlerine Yönelik "Pansiyon Yönetiminde Yeni Yaklaşımlar" Semineri Gerçekleştirildi.

Antalya İlinde Yatılı Bölge Ortaokulu Müdürlerine Yönelik

Genel Müdürlüğümüze bağlı yatılı bölge ortaokulu müdürlerinin pansiyon yönetimi konusunda bilgi ve becerilerini arttırmak amacıyla Antalya - Muratpaşa Falez MTAL Uygulama Otelinde hizmet içi eğitim faaliyeti düzenlendi. 04-06 ve 07-09 Mart 2024 tarihleri arasında iki grup şeklinde planlanan seminerlere ülke genelindeki bütün yatılı bölge ortaokulu müdürleri katıldı. 

Seminer süresi boyunca katılımcılara; Yatılı Bölge Ortaokulları Uygulamaları ve Karşılaşılan Sorunlar/Çözüm Önerileri, Yatılı Bölge Ortaokullarındaki Yatılı Öğrencilerin Pansiyon Hizmetlerine Yönelik Memnuniyetlerinin Değerlendirilmesi, Yatılı Bölge Ortaokullarında Ders Dışı Zamanların Etkili Ve Verimli Kullanılmasına Yönelik Çalışmalar, Pansiyonlarda Sosyal Uyum, Akran Zorbalığı, İhmal ve İstismarın Önlenmesi, Pansiyon Bütçesinin Hazırlanması ve Harcama Usul ve Esasları, İş Sağlığı Ve Güvenliği, İlk Yardım Ve Afet Eğitimi konuları hakkında 18 saatlik eğitim verildi. Seminer sonunda katılımcılar adına "Seminer Belgesi" (e-sertifika) düzenlendi.

Seminer saatleri dışında Yurtlar ve Pansiyonlar Daire Başkanı Antalya İl Millî Eğitim Müdürü Salih KAYGUSUZ'u makamında ziyaret etti. Ardından Kumluca ve Manavgat ilçelerindeki yatılı bölge ortaokullarında incelemelerde bulundu.

12-03-202412-03-2024

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.