Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Bakanlığımız ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığınca ortaklaşa hazırlanan “Okullara Kuru Üzüm Dağıtım Programı”nın açılışı, Sayın Bakanımız Nabi AVCI’ nın katılımıyla gerçekleşti.

Bakanlığımız ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığınca ortaklaşa hazırlanan “Okullara Kuru Üzüm Dağıtım Programı” kapsamında  ülke genelinde, resmi-özel anaokulu, uygulama sınıfı, anasınıfı ve ilkokul öğrencilerine dağıtılacak kuru üzümün dağıtım töreni, Sayın Bakanımız Nabi AVCI´nın katılımıyla 26 Mayıs 2015 salı günü, Ankara Pursaklar Saray İlkokulu’nda gerçekleştirilmiştir.
Bakanlığımız ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığınca ortaklaşa hazırlanan “Okullara Kuru Üzüm Dağıtım Programı”nın açılışı, Sayın Bakanımız Nabi AVCI’ nın katılımıyla gerçekleşti.

Bakanlığımız ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığınca ortaklaşa hazırlanan “Okullara Kuru Üzüm Dağıtım Programı” kapsamında  ülke genelinde, resmi-özel anaokulu, uygulama sınıfı, anasınıfı ve ilkokul öğrencilerine dağıtılacak kuru üzümün dağıtım töreni, Sayın Bakanımız Nabi AVCI´nın katılımıyla 26 Mayıs 2015 salı günü, Ankara Pursaklar Saray İlkokulu’nda  gerçekleştirilmiştir.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı , Sağlık Bakanlığı ve  Bakanlığımızca ortaklaşa hazırlanan Okullara Kuru Üzüm Dağıtımı Programının uygunluğu ,Sağlık Bakanlığı Okul Sağlığı Bilim Kurulu tarafından değerlendirilmiştir. Kuru üzümler gerekli laboratuvar testinden geçtikten sonra uygun koşullarda paketlenmiş ve dağıtıma çıkartılmıştır.

Velilerden alınan izinler doğrultusunda, 6.074.490 öğrenci, Programdan yararlanacaktır. Çocuklar, dağıtılan kuru üzümü bir seferde tüketebileceği gibi gün içinde hijyen kurallarına dikkat ederek farklı vakitlerde de tüketilebilecektir. Öğrenci sayıları dikkate alınarak 50, 100 ve 200’ lü paketlerin yer aldığı kolilerin okullara dağıtılma işlemleri tamamlanmak üzeredir.

  Ayrıca, Okul Sütü Programının iş ve işlemlerinin sağlıklı bir şekilde takibi, kontrol ve değerlendirilmesi ile muhtemel tereddütlere daha hızlı çözüm üretilebilmesi amacıyla, Bakanlığımızca hazırlanan “OKUL SÜTÜ MODÜLÜ”   KURU ÜZÜM PROGRAMINA da entegre edilmiştir. Böylece,  hangi parti numaralı üzümlerin hangi okullara dağıtıldığı modülden anlık takip edilebilmektedir.

 

 

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.