Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

BİLECİK BOZÜYÜK NEJAT FERİT ECZACIBAŞI İLKOKULU AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

BİLECİK  BOZÜYÜK  NEJAT FERİT ECZACIBAŞI İLKOKULU AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Açılış törenine Bilecik Valisi Şefik Aygöl, Eczacıbaşı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı, Temel Eğitim Genel Müdürü Zarife Seçer ve diğer yetkililer katıldı.

Temel Eğitim Genel Müdürü Zarife  Seçer açılışta yaptığı konuşmasında;

 "Cumhuriyetimizin 100. yılında yapacağımız tüm çalışmalarda Türkiye Yüzyılı Vizyonu temelinde öğrencilerimizin eğitime erişim ve katılımlarının sağlanması; zamanlarının önemli bir kısmını geçirdikleri okul ortamlarının ve öğrenme süreçlerinin iyileştirilmesi Bakanlığımızın temel hedefidir.

Geleceğin mimarları öğretmenlerimiz ve okul yöneticilerimiz, "İYİ İNSAN OLMAK" VE "İYİ İNSAN YETİŞTİRMEK" için aklımız ve kalbimiz bizlere en kıymetli rehberliği yapacaktır. Sevgili Öğrencilerim, Sizlerin varlığı bizim en büyük gücümüz. Sizin gayretiniz ve sevginizle ülkemizin her daim daha aydınlık bir geleceğe sahip olacağına bütün kalbimle inanıyorum. Yeni eğitim öğretim yılında yeni okulunuzda, başka bir deyişle yeni ikinci evinizde arkadaşlarınız ve öğretmenlerinizle coşku ve başarılarla dolu bir okul dönemi geçirmenizi temenni ediyorum.

Konuşmasının devamında velilere hitaben ; "Saygıdeğer Velilerimiz, sizlerle ortak hedefimiz evlatlarımızı Türkiye Yüzyılına en güzel şekilde hazırlamaktır.  Kapsayıcı ve fırsat eşitliğine dayanan eğitim anlayışımızla, kaliteden hiç taviz vermeden büyüyen eğitim ortamları inşa etmek için, Milli Eğitim Bakanlığı olarak tüm paydaşlarımızla var gücümüzle çalışıyoruz. 2023-2024 Eğitim öğretim Yılında ve sonraki süreçte sizlerin de destekleriyle eğitimde yeni bir çağ aralanıyor olacak. Türkiye Yüzyılı eğitimin yüzyılı olacak." dedi.

Törenin ardından gerçekleştirilen açılışta öğrencilerin halkoyunları gösterileri izlendi.

10-10-202310-10-2023

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.