Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

"Bilim İnsanları Çizgi Roman Serisi"nin İlk Kitapları Yayımlandı.Genel Müdürlüğümüzce tarihimize damga vuran şahsiyetlerin hayatını; bilim, kültür ve sanat dünyamıza katkılarını öğrencilere görsel bir zenginlikle sunmak amacıyla "Bilim İnsanları Çizgi Roman Serisi" çalışması başlatılmıştır.

Çalışma kapsamında serinin ilk kitapları olan Evliya Çelebi, Harizmi ve Cezeri çizgi romanları yayımlanmıştır. Her yaştan okurun ilgiyle okuyabileceği çizgi romanlarla, öncelikle ortaokul öğrencilerimizin söz konusu dönemlerin özelliklerini, siyasi, sosyal ve kültürel yaşantısını kavramalarını sağlayacak zengin bir öğrenme deneyimi sunmak hedeflenmektedir.

Çizgi romanlar, öğrencilerimizin yabancı dil becerilerinin gelişimine katkı sağlamak amacıyla Türkçenin yanı sıra İngilizce uyarlamaları ile birlikte hazırlanmıştır.

Çizgi romanlara aşağıdaki linklerden ulaşılabilirsiniz.

Evliya Çelebi Çizgi Roman Türkçe

Evliya Çelebi Çizgi Roman İngilizce

Hârizmi Çizgi Roman Türkçe

Hârizmi Çizgi Roman İngilizce

Cezeri Çizgi Roman Türkçe

Cezeri Çizgi Roman İngilizce

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.