Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Çanakkale Savaşlarının 102. Yıl Dönümü resim, şiir ve kompozisyon yarışması

Çanakkale Savaşlarının 102. Yıl Dönümü Anma Programı kapsamında Türkiye genelinde ortaokul öğrencilerine yönelik resim, şiir ve kompozisyon dallarında ödüllü yarışma düzenlenmektedir.
Çanakkale Savaşlarının 102. Yıl Dönümü resim, şiir ve kompozisyon yarışması

Çocuklarımızda; Çanakkale Savaşları’nın sosyal, kültürel ve tarihi önemini, şehitlik ve gaziliğin anlamını kavratmak, geçmiş ile günümüz kültürel değerleri arasında bağ kurmalarını sağlamak, millî birliğimiz ve varlığımız ile uluslararası barış ve dostluk düşüncelerini kuvvetlendirmek amacıyla Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanlığı sekretaryasında her yıl “resim, şiir ve kompozisyon” dallarında yarışma düzenlenmektedir.

 

Çanakkale Savaşları’nın 102. Yıl Dönümü Anma Törenleri kapsamında Genel Müdürlüğümüzce ülke genelindeki resmi ortaokul öğrencileri arasında her yıl düzenlenen “resim, şiir ve kompozisyon” dallarındaki yarışmaya katılıp illerde dereceye giren eserler, Genel Müdürlüğümüz bünyesinde oluşturulan komisyon tarafından değerlendirildikten sonra Türkiye birinci, ikinci ve üçüncüsü seçilen ve mansiyona layık görülen eser sahibi öğrencilere Çanakkale İlinde düzenlenecek törenle ödülleri verilecektir.

Yarışma Şartnamesi için TIKLAYINIZ. 

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 55 02 / 413 13 27 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.