Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Ders Kitabı Yazım Komisyonlarına Yönelik Bilgilendirme Toplantısı Geçekleştirildi.

İl Millî Eğitim Müdürlükleri bünyesinde oluşturulan komisyonlarda ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik ders kitabı hazırlayan il yöneticileri, akademisyenler ve öğretmenlere yönelik online bilgilendirme toplantısı düzenlenmiştir.
Ders Kitabı Yazım Komisyonlarına Yönelik Bilgilendirme Toplantısı Geçekleştirildi.

Mevcut öğretim programları doğrultusunda daha önce kitap yazım tecrübesi bulunan Aydın, Balıkesir, Bingöl, Bursa, Erzurum, Gaziantep, İzmir, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Malatya, Manisa, Muğla, Ordu, Samsun, Uşak İl Millî Eğitim Müdürlükleri ve Genel Müdürlüğümüz bünyesinde oluşturulan komisyonlar aracılığıyla alanında yetkin akademisyen ve öğretmenler ile birlikte ders kitabı yazım çalışmaları başlatılmıştır.

22 Eylül 2021 tarihinde ilkokul ve ortaokul öğrencileri için ders kitabı hazırlayan il yöneticileri, akademisyenler ve öğretmenlere yönelik online bilgilendirme toplantısı düzenlenmiştir. Bu toplantıda, Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanlığında görevli uzmanlar tarafından ders kitabı hazırlama süreci, ders kitaplarının nitelikleri, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı panel inceleme sistemi ile görsel ve tasarıma ilişkin önemli hususlar kitap yazım komisyonları ile paylaşılmıştır.

23-09-202123-09-2021

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.