Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Ders Kitabı Yazım Komisyonlarına Yönelik Hizmet İçi Eğitim Semineri Gerçekleştirildi.

İl Millî Eğitim Müdürlüklerinde bünyesinde oluşturulan komisyonlarda ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik ders kitabı hazırlayan öğretmenlere yönelik 3 gün süren online hizmet içi eğitim semineri düzenlendi.
Ders Kitabı Yazım Komisyonlarına Yönelik Hizmet İçi Eğitim Semineri Gerçekleştirildi.

Mevcut Öğretim Programları doğrultusunda daha önce kitap yazım tecrübesi bulunan İl Millî Eğitim Müdürlükleri bünyesinde oluşturulan komisyonlar aracılığıyla alanında yetkin akademisyen ve öğretmenler ile birlikte ders kitabı yazım çalışmaları Genel Müdürlüğümüz koordinesinde başlatılmıştır.

13-14-15 Ekim 2021 tarihlerinde ilkokul ve ortaokul öğrencileri için ders kitabı hazırlayan öğretmenlere yönelik online hizmet içi eğitim semineri düzenlenmiştir. Hazırlanan ders kitaplarının niteliğinin artırılması ve öğretmenlerimizin yetkinliklerinin geliştirilmesi amacıyla ölçme ve değerlendirme, program okuryazarlığı, yaratıcı yazarlık, kitap tasarımı ve görsel unsurlar, telif hakları ile ders kitaplarında afet kavramlarına yönelik eğitimler kitap yazım komisyonlarındaki öğretmenlere alanında uzman akademisyenler ve eğitimciler tarafından sunulmuştur. 

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.