Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Ders Kitaplarının Hazırlığına İlişkin Yazarlarla Genel Müdürlük Buluşması Gerçekleştirilmiştir.

Öğretim programlarının güncellenmesi çalışmalarının devamı olarak ders kitaplarının hazırlanmasında görev alacak öğretmenler ile Genel Müdürümüz Sayın Dr. Cem GENÇOĞLU’nun bir araya geldiği toplantı Ankara ilinde 12 Ocak 2017 tarihinde gerçekleştirilmiştir.
Ders Kitaplarının Hazırlığına İlişkin Yazarlarla Genel Müdürlük Buluşması Gerçekleştirilmiştir.

Bakanlığımızın eğitimde niteliği artırma çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen öğretim programlarının güncellenmesi çalışmalarının devamı olarak ders kitaplarının hazırlanmasına yönelik çalışmalar başlatılmıştır. Bunun için Temel Eğitim Genel Müdürlüğü bünyesinde görevlendirilecek öğretmenler ile Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanlığı ekibi ve Genel Müdürümüz Sayın Dr. GENÇOĞLU 12 Ocak 2017 tarihinde bir araya gelmiştir.

 

Toplantıda Genel Müdürümüz, Bakanlığımızın gerçekleştirdiği her faaliyetin öğrencilerimize daha iyi bir eğitim hizmeti sunma arzusu içinde gerçekleştiğini, eğitim felsefemizin, temel becerilerin, değerlerimizin öğrenciler tarafından özümsenmesinin önemli olduğunu belirterek öğrencilere tüm bunların kazandırılmasında iyi yapılandırılmış programların ve programlara göre hazırlanmış ders kitaplarının öğretmenlere yol gösterici olacağını ifade etmiştir. Ayrıca ders kitaplarının hazırlanmasında görev alacak olan öğretmenlere süreç hakkında bilgi vererek öğretmenlerimizin sorularını cevaplamış, süreç içerisinde işbirliği ile öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin ve velilerimizin ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte kitapların hazırlanması gerekliliğini vurgulamıştır.

 

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.