Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

DynEd İngilizce Dil Eğitim Sistemi uygulaması yeni güncellemelerle devam ediyor.

DynEd İngilizce Dil Eğitim Sistemi’nin etkili ve verimli şekilde uygulanması için Bakanlığımız ilgili Genel Müdürlükleri ile Future Prints Bilgisayar Sanayi ve Ticaret A.Ş. temsilcilerinin katılımlarıyla 24 Mart 2017 tarihinde Genel Müdürlüğümüzde bir toplantı gerçekleştirilmiştir.
DynEd İngilizce Dil Eğitim Sistemi uygulaması yeni güncellemelerle devam ediyor.

2008-2009 eğitim öğretim yılından itibaren tüm resmî ilköğretim kurumlarının 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıflarında uygulanan DynEd İngilizce Dil Eğitim Sistemi’ne ilişkin güncellemeler yapılarak Sistem, imzalanan Protokol kapsamında ortaöğretim 9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencilerini de kapsayacak şekilde kullanıma sunulmuştur. 

 

Bakanlığımız,  Sanko Tesktil İşletmeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile Future Prints Bilgisayar Sanayi ve Ticaret A.Ş arasında imzalanan protokol ile sistemde English For Success yazılımında var olan 7 üniteye 9 yeni ünitenin eklenmesi, öğrencilerin seviyelerinin belirlenmesi amacıyla kullanılacak olan Placement Test, öğretmenlerin kullanımına yönelik Teacher Training ve tablet bilgisayarlarda sistemin kullanımını sağlayan Android yazılımı da geliştirilmiş ve uygulanmaya başlanmıştır. Ayrıca DynEd Analytics Raporlama programı da kullanıma sunulmuştur.

 

2016-2017 eğitim öğretim yılında da DynEd İngilizce Dil Eğitim Sistemi’ne ilişkin çalışmalar tüm hızıyla devam etmektedir. Bu kapsamda sistemde gerçekleştirilen değişiklerin paylaşılması ve sistemin sorunsuz uygulanabilmesi için koordinasyonun sağlanmasına yönelik 24 Mart 2017 tarihinde Genel Müdürlüğümüzde bir toplantı gerçekleştirilmiştir. Genel Müdürümüz Sayın Dr. Cem GENÇOĞLU başkanlığında düzenlenen toplantıya Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanı Dr. Elif BAKAR’ın yanı sıra, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü ve Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığından DynEd İngilizce Dil Eğitim Sistemi’nin yürütülmesinden sorumlu Daire Başkanları ile çalışmaları yürüten personel de katılmıştır.

 

Söz konusu toplantıda Future Prints Bilgisayar Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet BAYRAKTAROĞLU DynEd İngilizce Dil Eğitim Sistemi’nin teknik alt yapısı ve işleyişi hakkında açıklamalarda bulunmuştur. Ayrıca okullara ilişkin kayıt yönetiminde uygulanan güncelleme hakkında da bilgi verilmiştir. Bu doğrultuda yeni okul kayıtlarının ve okul güncellemelerinin dynedkayityonetimisistemi.meb.gov.tr adresinden yapılacağı belirtilmiştir.

 

Sistemin etkili ve verimli bir şekilde uygulanmasını sağlamak amacıyla yaşanan sorunların çözümü ve niteliğin artırılmasına yönelik kararlar alınarak dilek ve temennilerle toplantı tamamlanmıştır.   

24-03-201724-03-201724-03-2017

                  

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.