Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

e-Okul Sosyal Etkinlik Modülü Pilot Uygulama Eğitimi Yapıldı

e-Okul Sosyal Etkinlik Modülünün ülke geneline açılmadan önce Türkiye geneli her ilden iki ortaokul olacak şekilde pilot uygulamaya başlandı.
e-Okul Sosyal Etkinlik Modülü Pilot Uygulama Eğitimi Yapıldı

     Pilot uygulamanın başında 81 ilde temel eğitim şubesinden sorumlu il müdür yardımcısı veya şube müdürleri, ilgili genel müdürlük temsilcileri ve pilot uygulama için belirlenen ortaokullarda görev yapan sosyal etkinlikler kurulu başkanlarına(okul müdürü veya görevlendirilen müdür yardımcısı) yönelik Antalya İlinde 06-08 Aralık 2017 tarihlerinde Genel Müdürlüğümüz Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanlığınca eğitim verildi.

     Eğitim ile gerçekleştirilen uygulamanın amaçları, katılımcılardan beklentiler ve modülün nasıl çalıştığı, hazırlanan kılavuzun nasıl kullanılması gerektiği ayrıntılı bir şekilde anlatıldı. Bu bağlamda katılımcılara iki gurup halinde; güncellenen öğretim programları, eğitim kurumlarında sosyal etkinliklerin kayıt altına alınmasının ve izlenmesinin önemi, dünyada ve ülkemizde sosyal etkinlik uygulamaları ve sosyal etkinliklerin kayıt alınmasına ilişkin mevcut durum, e-okul sistemi sosyal etkinlik modülünde yer alan sosyal etkinlik tür, alan ve kategorileri, sosyal etkinliklere ilişkin öğrencilerin etkinlik ve temsil düzeylerinin belirlenmesi konularında eğitim verildi. Eğitimde ayrıca e-okul sistemi sosyal etkinlik modülü pilot uygulama kılavuzu ve  100 soruda sosyal etkinlik modülü kitapçığı değerlendirildi. Katılımcılara e-okul sistemi sosyal etkinlik modülünde uygulamalı etkinlik girişi yapılarak modülün aktif olarak kullanılması sağlandı.

     2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı başından Birinci Dönem sonuna kadar pilot uygulama yapılan ortaokulların sosyal etkinlikler kurulu başkanlarından her bir öğrencinin sanatsal, kültürel, bilimsel, sportif etkinlikler ile toplum hizmeti çalışmalarını kılavuzda gösterilen şekliyle modüle girilmesi ve kılavuzda belirtilen hususların takip edilmesinin istendiği eğitimin kapanış konuşmasını Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Muhterem Kurt yaptı. Kurt, konuşmasında modül ile Bakanlığımız tarafından öğrencilerin sadece akademik başarılarının değil, sosyal yönlerinin de takip edilmesi ve değerlendirilmesinin önemine dikkat çekti.

     Toplu hatıra fotoğrafı çekiminin ardından eğitim sonlandı.

 

13-12-201713-12-201713-12-2017

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.