Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

e-Pansiyon Uygulaması Başladı

Genel Müdürlüğümüze bağlı Yatılı Bölge Ortaokullarının (YBO) kullanması için e-Okul Bünyesinde e-Pansiyon modülü açılmıştır. 2016’dan başlanmak üzere pansiyon bütçeleri e-Pansiyon modülündeki bilgiler esas alınarak yapılacaktır. Bu yüzden bilgilerin güncel tutulması önem arz etmektedir. e-Pansiyon ve e-Bütçe kullanım kılavuzlarına buradan ulaşabilirsiniz. 
e-Pansiyon Uygulaması Başladı

e-Okul bünyesinde e-pansiyon modülü açılmıştır. Yatılı Bölge Ortaokulları´nın yatılı öğrencilerle ilgili bilgileri e-Pansiyon modülüne tam ve doğru olarak girmeleri gerekmektedir. e-Pansiyon modülünde pansiyonlarda oda listeleri, nöbet, belletici öğretmen görevlendirme gibi çok sayıda kullanışlı ve işleri kolaylaştıracak uygulama bulunmaktadır.

Ayrıca, e-Pansiyon modülünün altında e-Bütçe modülü de kullanıma girecek ve Ocak 2016´dan itibaren pansiyon bütçelerinin hazırlanmasında bu modül kullanılacaktır. 2016 Pansiyon Bütçelerinin hazırlanmasında e-Pansiyonda kayıtlı ve bilgileri eksiksiz girilmiş öğrenci sayısı esas alınacaktır. Okul Pansiyon bütçeleri mali yıl itibariyle düzenlenmekte ve Bakanlığımızca onaylanmaktadır. Okulların pansiyon bütçelerinin öğrenci sayısına göre yeterli ödeneği almaları için e-Pansiyon modülünde yatılı öğrenci bilgilerinin güncel tutulması, varsa eksik bilgilerin tamamlanması önem arz etmektedir.

Pansiyon bütçesinin 2016 Yılı Merkezi Yönetim Geçici Bütçe Kanunu’nun M Cetvelinde belirtilen 2509,80 TL’ye göre 01.01.2016 tarihinden 31.03.2016 tarihine kadar geçerli olmak üzere; e-Okul modülü üzerinde e-Pansiyon uygulamasında yer alan e-Bütçe işlemleri bölümündeki Pansiyon Gelir-Gider Cetveli veri giriş ekranındaki alana en geç 07.01.2016 tarihi saat 17:00’ye kadar ekteki kılavuzda belirtilen esaslara göre veri girişi yapılarak pansiyonlu kurum müdürlüklerince kaydedilecektir. Bütçeler elektronik ortamda Bakanlığımızca incelendikten sonra onaylanacak, onaylı bir örneği okul müdürlüğünde muhafaza edilmek, bir örneği de okulun bağlı bulunduğu Saymanlık/Mal Müdürlüğüne teslim edilmek üzere valiliklere gönderilecektir.   

Bu konularda yardımcı olmak üzere hazırlanan e-Pansiyon kullanma kılavuzu ve e-Bütçe 2016

Malî Yılı Gelir-Gider Cetveli Hazırlama Rehberine buradan ulaşılabilir.   

e-Pansiyon Kullanma Rehberi için TIKLAYINIZ.

Bütçe Hazırlama Rehberi için TIKLAYINIZ.

 

 

 

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 55 02 / 413 13 27 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.