Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Eczacıbaşı Hijyen Projesi ile Anaokullarında Müzik Eğitimi Projesi imza töreni 30 Mart 2015 tarihinde yapıldı.

     Bakanlığımız ile Eczacıbaşı Holding A.Ş.işbirliğinde Yatılı Bölge Okullarında yürütülen ´´ Eczacıbaşı Hijyen Projesi ile Anaokullarında Müzik Eğitimi Projesi ´´ imza töreni 30 Mart 2015 tarihinde İstanbul´da yapıldı.  
Eczacıbaşı Hijyen Projesi ile Anaokullarında Müzik Eğitimi Projesi imza töreni 30 Mart 2015 tarihinde yapıldı.

    Bakanlığımız, Yatılı Bölge Ortaokulları’nın fiziki şartlarının iyileştirilmesi hedefi ve Eczacıbaşı Holding’ in desteği ile sürdürdüğü Eczacıbaşı Hijyen Projesi kapsamına 25 yeni okul daha eklerken, anaokullarında müzik eğitimini hedefleyen “Dans Eden Notalar” adlı projeyi hayata geçirmek için de ilk adım atıldı. Her iki projeye ilişkin protokolleri imzalamak üzere, 30 Mart 2015 Pazartesi günü İstanbul Modern’de bir tören düzenlendi. Törene, Genel Müdürümüz  Funda KOCABIYIK ve Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı’nın yanı sıra, Genel Müdürlüğümüz temsilcileri, Eczacıbaşı Topluluğu yöneticileri ve Aksaray Yavuz Sultan Selim Yatılı Bölge Ortaokulu’ndan öğrenciler katıldı.

     İmza töreninden önce, 2014 yılında yenilenen Aksaray Yavuz Sultan Selim Yatılı Bölge Ortaokulu’ndan gelen 15 öğrenci, İstanbul Modern’in müze bilincini geliştirmeyi hedefleyen “Hayalimdeki Müze” adlı atölye çalışmasına katılarak yaratıcı fikirler ve işler geliştirdiler. Öğrenciler, müzenin üst katında keşfe çıkarak, hayallerindeki müzenin maketlerini kolaj tekniği ve kartonlarla oluşturarak sergilediler.

 

 

 

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.