Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Eczacıbaşı Hijyen Projesi Kapsamında Sinop Boyabat Yaşar Topçu YBO Yenilendi

Milli Eğitim Bakanlığı ile Eczacıbaşı Holding A.Ş. arasında Yatılı Bölge Ortaokulları (YBO)’nın ıslak zeminlerinin yenilenmesi amacıyla yapılan işbirliği protokolü ile yürütülen “Eczacıbaşı Hijyen Projesi” devam ediyor. Bu kapsamda yenilenen Sinop Boyabat Yaşar Topçu YBO öğrencilerinin sevincini paylaşmak üzere MEB Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem Gençoğlu ve Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı’nın katılımlarıyla bir tören düzenlendi.
Eczacıbaşı Hijyen Projesi Kapsamında Sinop Boyabat Yaşar Topçu YBO Yenilendi

 

Milli Eğitim Bakanlığı ile Eczacıbaşı Holding A.Ş. arasında Yatılı Bölge Ortaokulları (YBO)’nın ıslak zeminlerinin yenilenmesi amacıyla yapılan işbirliği protokolü kapsamında yenilenen  Sinop Boyabat Yaşar Topçu YBO’da bir tören düzenlendi. Törene Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem Gençoğlu, Sinop Valisi Dr. Yasemin Özata Çetinkaya, Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı, Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanları Yasin Vural, Yunus Derekaya ve Zühal Karakoç Dora, ile Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Başkanı Atalay Gümrah, Boyabat Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı ve yerel yöneticiler katıldı.

 

Yatılı Bölge Ortaokullarının fiziki şartlarının iyileştirilerek çağdaş, kaliteli ve sağlıklı yaşam koşulları sağlamaya katkıda bulunulmasının hedeflendiği Hijyen Projesi kapsamında okulun tesisat altyapısının MEB tarafından onarılmasının ardından, derslik ve pansiyon bölümlerindeki temizlik alanları ile yemekhaneyi kapsayan toplam 1.215 m2’lik alan yenilendi. Proje kapsamında tüm öğrencilere kişisel hijyen ve tuvalet eğitimi verildi, okuldaki tuvalet ve banyolar için temizlik kağıdı desteğinde bulunuldu. Ayrıca okula bir de müzik odası armağan edildi.

 

Tören sırasında konuşma yapan Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı çocukların ve gençlerin hayatlarında bir fark yaratmanın önemine değindi.

 

Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem Gençoğlu konuşmasında Milli Eğitim Bakanlığının hedefinin, nitelikli insan ve nitelikli toplum yetiştirmek olduğunu, eğitim kalitesinin artırılarak, öğrencilerin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yetiştirilmeleri için yoğun çaba sarf ettiklerini bu sebeple eğitim ortamlarının kalitesinin artırılmasının önemine vurgu yaptı.

 

Sinop Valisi Dr. Yasemin Özata Çetinkaya ise yaptığı konuşmada insana yapılan yatırımın en değerli yatırım olduğuna değinerek projede emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

 

Konuşmaların ardından Eczacıbaşı Topluluğu çalışanlarının armağan ettiği müzik odasında, öğrencilerin törene özel hazırladığı müzik performansı izlendi. Okul öğrencilerinin eserlerinin sergilendiği temizlik ve hijyen konulu karikatür sergisi gezilerek  ödül almaya hak kazanan öğrencilere ödülleri verildi. Eczacıbaşı Vitra Bayan Voleybol takımı ile Boyabat Yaşar Topçu YBO öğrencileri arasında oynanan voleybol maçının ardından tören sona erdi.

 

Eczacıbaşı Hiyen Projesi kapsamında, 2020 yılına kadar toplam 60 YBO’nun yenilenmesi hedefleniyor.

 

04-05-201604-05-201604-05-201604-05-201604-05-201604-05-201604-05-201604-05-201604-05-201604-05-201604-05-2016

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.