Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Engeli Olan Çocuklar İçin Kapsayıcı Erken Çocukluk Eğitimi Projesi kapsamında Eğitimde Birlikteyiz Çocuk Şenliklerinin sonuncusu İzmir Kültür Park'ta gerçekleştirildi.

Engeli Olan Çocuklar İçin Kapsayıcı Erken Çocukluk Eğitimi Projesi kapsamında Eğitimde Birlikteyiz Çocuk Şenliklerinin sonuncusu İzmir Kültür Park'ta gerçekleştirildi.

İzmir'de gerçekleşen Çocuk Şenliğine Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Mehmet Nezir GÜL ve İzmir İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Ömer YAHŞİ katılmıştır.

Proje kapsamında Bursa, Gaziantep, Antalya, Samsun, Konya ve İzmir'de düzenlenen Çocuk Şenliklerinde çocukların ilgi ve istekleri dikkate alınarak önceden belirlenen etkinlikler kapsamında hazırlanan; uygulamalı sanat atölyesi, bilim atölyesi, akıl oyunları atölyesi, müzik atölyesi, oyun parkuru,  tırmanma duvarı uygulaması, geleneksel çocuk oyunları atölyesi, balon eğlence uygulaması, şişme oyun alanlarında yaklaşık 5500 çocuğumuz doyasıya eğlenmiş ve bir arada olmanın güzelliğini sergilemişlerdir.

Böylelikle kaliteli kapsayıcı eğitimle engeli olan ve tipik gelişim gösteren çocukların bir arada olmalarının tüm çocukların farklı gelişimsel özelliklerine sağladığı katkı gözler önüne serilmiştir.

Proje kapsamında yer alan pilot illerin tamamında gerçekleştirilen çocuk şenliklerinin bir kısmı, ilk ara tatil haftasında düzenlenmiş ve çocuklarımızın tatillerini eğlenerek geçirmeleri sağlanmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği ortak finansmanı ile Temel Eğitim Genel Müdürlüğü bünyesinde yürütülmeye devam eden "Eğitimde Birlikteyiz" mesajı ile adını duyuran Engeli Olan Çocuklar İçin Kapsayıcı Erken Çocukluk Eğitimi Projesi'nin faaliyetleri devam etmektedir.

06-12-201906-12-201906-12-201906-12-201906-12-2019

 

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.