Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

“Engeli Olan Çocuklar İçin Kapsayıcı Erken Çocukluk Eğitimi Projesi” kapsamında Finlandiya´ya bir çalışma ziyareti gerçekleştirilmiştir.

 Türkiye Cumhuriyeti - Avrupa Birliği eş finansmanı ve Genel Müdürlüğümüz ile UNICEF teknik desteğiyle yürütülen “Engeli Olan Çocuklar İçin Kapsayıcı Erken Çocukluk Eğitimi Projesi” kapsamında Finlandiya’ya bir çalışma ziyareti gerçekleştirilmiştir.  
“Engeli Olan Çocuklar İçin Kapsayıcı Erken Çocukluk Eğitimi Projesi” kapsamında Finlandiya´ya bir çalışma ziyareti gerçekleştirilmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti- Avrupa Birliği eş finansmanı ve Genel Müdürlüğümüz ile UNICEF teknik desteğiyle yürütülen “Engeli Olan Çocuklar İçin Kapsayıcı Erken Çocukluk Eğitimi Projesi” kapsamında Müsteşar Yardımcısı Sayın Ferda YILDIRIM, Temel Eğitim Genel Müdürü Sayın Dr. Cem GENÇOĞLU, Destek Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Salih AYHAN ve proje teknik personelinin katılımlarıyla Finlandiya’ya bir çalışma ziyareti gerçekleştirilmiştir.

Ziyaret, Finlandiya’daki kapsayıcı eğitim politikasını ve uygulamalarını anlamak ve engeli olan çocuklara sunulan çocuk gelişimi ve öğrenme hizmetleri hakkında bilgi edinmek amacıyla gerçekleştirilmiştir.  Ziyaret kapsamında Joensuu bölgesinde bulunan Doğu Finlandiya Üniversitesi ve Loiste Anaokulu ile Liperi bölgesinde bulunan Viinijärvi Anaokulu, Paloaukea Anaokulu ve Liperi Anaokulu/İlkokulu kurumlarına ziyaretler düzenlenmiştir. Ziyaretin son gününde Helsinki Üniversitesi’ nde gerçekleştirilen toplantı ile kapsayıcı eğitim alanında yapılan en güncel araştırmalar ve bu araştırmanın sonuçlarına ilişkin bilgi edinilmiştir.

Çalışma ziyareti amaçlarına uygun olarak başarıyla tamamlanmıştır. 

 

 

16-01-201816-01-201816-01-201816-01-2018

 

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.