Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Engeli Olan Çocuklar İçin Kapsayıcı Erken Çocukluk Eğitimi Projesi

Engeli Olan Çocuklar İçin Kapsayıcı Erken Çocukluk Eğitimi Projesi’nin 4. Yönlendirme Komitesi Toplantısı, Müsteşar Yardımcısı Sayın Yusuf BÜYÜK ve Temel Eğitim Genel Müdürü Sayın Dr. Cem GENÇOĞLU’nun katılımlarıyla 31 Ocak 2018 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.         
Engeli Olan Çocuklar İçin Kapsayıcı Erken Çocukluk Eğitimi Projesi

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği eş finansmanı ile Bakanlığımız Temel Eğitim Genel Müdürlüğü uhdesinde ve UNICEF teknik desteğiyle uygulamaya konulan, Merkezî Finans ve İhale Birimi’nin (MFİB) Sözleşme Makamı olduğu Engeli Olan Çocuklar İçin Kapsayıcı Erken Çocukluk Eğitimi Projesi’nin 4. Yönlendirme Komitesi Toplantısı; Müsteşar Yardımcısı Sayın Yusuf BÜYÜK, Temel Eğitm Genel Müdürü Sayın Dr. Cem GENÇOĞLU,  AB Türkiye Delegasyonu, Merkezî Finans ve İhale Birimi, Millî Eğitim Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı temsilcileri, UNICEF, Kalkınma Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu temsilcilerinin katılımlarıyla 31 Ocak 2018 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.

Müsteşar Yardımcısı Sayın Yusuf BÜYÜK ’ün açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda Sayın Büyük; “Proje ile, sadece engeli olan çocuklara ve bu çocukların ailelerine değil, aynı zamanda tipik gelişim gösteren çocuklar ve bu çocukların ailelerine de ulaşılacak, bu sayede engeli olan bireylerin toplumda kabullenilmeleri yönünde farkındalık kazandırılacak ve engeli olan bireylerin karşılaştıkları sorunların üstesinden hep beraber gelinmesi sağlanacaktır.” ifadelerini kullandı. Projeye ilişkin genel bilgilendirmede bulunan Sayın BÜYÜK, verimli bir toplantı temennisinde bulunarak sözü Temel Eğitim Genel Müdürü Sayın Dr. GENÇOĞLU’ na bıraktı. Proje Yönlendirme Komitesi Toplantısı’nın içeriğine dair bilgilendirmede bulunan Sayın GENÇOĞLU, “Millî Eğitim Bakanlığı olarak bu proje ile sadece engeli olan çocuklara değil yetersizlikten etkilenen tüm çocuklara ulaşmayı ve toplumun genelinde bir farkındalık uyandırmayı hedeflemekteyiz.” dedi.

Toplantı, UNICEF Eğitim Birimi Temsilcisi Sayın Doç. Dr. Mehmet BULDU ve Teknik Destek Ekibi’ nin proje detaylarına ilişkin bilgilendirmeleri ile devam etti.

 

31-01-2018

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.