Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

"Erken Çocukluk Eğitiminde Kalite ve Erişimin Arttırılması Projesi" Materyal İnceleme ve Geliştirme Çalıştayı Ankara'da düzenlendi."Erken Çocukluk Eğitiminde Kalite ve Erişimin Arttırılması Projesi" Materyal İnceleme ve Geliştirme Çalıştayı, 28 Mart 2022 - 1 Nisan 2022 tarihleri arasında Temel Eğitim Genel Müdürü Tuncay Morkoç'un katılımıyla gerçekleştirildi.

Avrupa Birliği ile Türkiye Cumhuriyeti'nin ortak finansmanı ve Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) teknik desteğiyle uygulamaya koyulan Erken Çocukluk Eğitiminde Kalite ve Erişimin Arttırılması Projesi kapsamında gerçekleştirilen ¨Materyal İnceleme ve Geliştirme Çalıştayı¨ 28 Mart 2022 tarihinde Temel Eğitim Genel Müdürü Tuncay Morkoç'un katılımıyla yapıldı. Temel Eğitim Genel Müdürü Morkoç konuşmalarında "tüm çocukların nitelikli eğitime erişiminin artırılması için çalışmaların hızla devam ettiğini" ifade etti.

Ankara'da akademisyenlerin rehberliğinde 60 öğretmenin katılımıyla gerçekleştirilen çalıştayda proje kapsamında güncellenen Okul Öncesi Eğitim Programı, geliştirilen Öğretmen Kılavuz fasikülleri, alternatif okul öncesi eğitim programları (Gezici Öğretmen Programı, Yaz Okulu Programı, Belediye Programı ve Oyun Odası Programı), 12 adet çocuk etkinlik kitabı ve güncellenen Okul Öncesi Eğitimle Bütünleştirilmiş Aile Destek Eğitim Rehberi (OBADER) materyalleri incelendi. Güncellenen Okul Öncesi Eğitim Programının ve geliştirilen materyallerin Eylül ayı itibariyle 20 ilde pilot uygulamalarına başlanması planlanmaktadır. 

01-04-2022

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.