Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Genel Müdürlüğümüz İle Tema Vakfı Arasındaki İş Birliği Anlaşması Yenilendi

Genel Müdürlüğümüz İle Tema Vakfı Arasındaki İş Birliği Anlaşması Yenilendi

Genel Müdürlüğümüz ile TEMA Vakfı  arasında doğa eğitim programları ve projelerinin okullarda uygulanması kapsamında var olan iş birliği anlaşması 2021 - 2024 yıllarını kapsayacak şekilde yenilendi.

Doğa Eğitim Programları ve Projeleri ile öğrencilerin, başta toprak olmak üzere tüm doğal varlıkları koruma ve sürdürülebilir yaşam konularında becerilerini geliştirerek ekolojik okuryazarlık bilincinin artırılması, doğada daha çok zaman geçirmeleri, merak duygusuyla doğayı keşfetmeleri amaçlanıyor.

Anlaşma bağlamında gönüllü öğretmenler aracılığı ile okul öncesinden ortaokul düzeyine kadar tüm öğrencilerin bilişsel, fiziksel, sosyal, duygusal gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla faaliyetler düzenlenecek animasyon filmleri, dijital oyunlar, hikâye kitapları ve şarkılar ile öğrenme süreçleri desteklenecek.

Temel Eğitim Genel Müdürlüğünde gerçekleşen imza törenine Genel Müdürümüz Yaşar KOÇAK, TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz ATAÇ ve Tema Vakfı Genel Müdürü Başak YALVAÇ ÖZÇAĞDAŞ katıldı.

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.