Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Genel Müdürlüğümüz Tarafından Ara Tatilde Aile Çocuk Etkileşiminin Arttırılmasına Yönelik Etkinlik Örnekleri Hazırlandı.

Genel Müdürlüğümüz Tarafından Ara Tatilde Aile Çocuk Etkileşiminin Arttırılmasına Yönelik Etkinlik Örnekleri Hazırlandı.

Okullarda ara tatil başladı. Öğrencilerimiz dinlenirken verimli zaman geçirmelerini de sağlamak  için Genel Müdürlüğümüz tarafından  2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı 13-17 Kasım ara tatil haftasında uygulanabilecek serbest zaman etkinlikleri hazırlandı.

Okul öncesi, ilkokul ve ortaokul öğrencilerimizin ara tatilde dijitalleşmeden uzaklaşarak aileleriyle kısa da olsa kaliteli zaman geçirmeleri için 'Ailemle Oynuyorum, Ara Tatil Oyun Kitabım ",  "Okul Öncesi Eğitim Ara Tatil Takvimi", "Ara Tatil Etkinlik Takvimim (İlkokul)" el kitapçıkları aile ve öğrencilerimizin tercihleri doğrultusunda serbest zaman etkinlikleri olarak planlandı.

Öğretmenlerimizin ve ailelerimizin destekleriyle her yaştan öğrencimizin ara tatil haftasında kaliteli vakit geçirmesi, öğrencilerimizin okula daha iyi hazırlanmalarına ve öğrenme motivasyonlarını güçlendirmelerine yardımcı olacaktır. Bu çerçevede kitapçıklarımızda yer alan etkinlikler, ailelerimizin çocuklarına ayıracakları planlanmış kaliteli zaman  ile güvenli etkileşim sürecine katkı sunacaktır. 

Ara tatil için hazırlanan etkinlik örneklerine aşağıda yer alan linklerden erişim sağlanabilir.

Ailemle Oynuyorum Ara Tatil Oyun Kitabım - http://meb.ai/LQSHwU

Okul Öncesi :  Aile ve Çocuk Ara Tatil Takvimi - http://meb.ai/UsYs4Wj

İlkokul: Ara Tatil Etkinlik Takvimim - İlkokul - http://meb.ai/UvCVlKb 

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.