Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Genel Müdürlüğümüz ve TÜPRAŞ iş birliğinde "Enerjimiz Geleceğe - Kodluyorum, Modelliyorum, Üretiyorum" Protokolü 3 yıl Uzatıldı.

Genel Müdürlüğümüz ve TÜPRAŞ iş birliğinde

Genel Müdürlüğümüz tarafından TÜPRAŞ iş birliğinde "Enerjimiz Geleceğe -Kodluyorum, Modelliyorum, Üretiyorum" projesi kapsamında; çocuklarımızın nitelikli eğitime erişimine katkı sağlamak, hızla değişen dünyaya ayak uydurabilen, hayalini üreten ve teknolojiyi tüketmek yerine üretmek için kullanan nesiller yetiştirmek için farkındalık oluşturma ve bilinçlendirme çalışmaları" yürütülmektedir.

Bu kapsamda Proje çalışmaları, TÜPRAŞ rafinerilerinin bulunduğu 5 ilde (Kocaeli, Kırıkkale, Batman, İzmir ve İstanbul) Ortaokullarda faaliyet göstermektedir. "Enerjimiz Geleceğe; Kodluyorum, Modelliyorum, Üretiyorum" projesi kapsamında 2018 yılı Eylül ayından itibaren toplam 41 okulda Robotik Kodlama, 3 Boyutlu Modelleme, Üretim Beceri Sınıfı" Atölyesi faaliyete başlamıştır.

Bu doğrultuda Genel Müdürümüz Sayın Zarife SEÇER ve TÜPRAŞ Yöneticileri ile TÜPRAŞ Ek Protokolü 3 yıl uzatılarak Hatay ve Kahramanmaraş illerinde bulunan konteyner kentlerde, her ilde bir adet olmak üzere "Robotik Kodlama, 3 Boyutlu Modelleme, Üretim Beceri Sınıfı" kurulmasına yönelik çalışmalar başlatılmıştır. 

24-07-2023

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.