Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Genel Müdürlüğümüzce 50 il millî eğitim müdürlüğünde oluşturulan çalışma kitabı ve dijital içerik hazırlama ekiplerine yönelik çevrimiçi eğitimler düzenlendi.

Genel Müdürlüğümüzce 50 il millî eğitim müdürlüğünde oluşturulan çalışma kitabı ve dijital içerik hazırlama ekipleri çevrimiçi eğitimler ve bilgilendirmelerle destekleniyor. 7 Aralık 2020 tarihinde başlatılan  ve konusu  "Çalışma  Kitabı ve Dijital İçerik Hazırlama Politikaları" olan ilk seminer Genel Müdürümüz Dr. Cem GENÇOĞLU tarafından verildi.
Genel Müdürlüğümüzce 50 il millî eğitim müdürlüğünde oluşturulan çalışma kitabı ve dijital içerik hazırlama ekiplerine yönelik çevrimiçi eğitimler düzenlendi.

Öğrencilerimizi ders kitaplarının yanı sıra akademik olarak desteklemek ve onların yardımcı materyal ihtiyacını önemli ölçüde karşılamak amacıyla Genel Müdürlüğümüz koordinatörlüğünde 50 il milli eğitim müdürlüğünde  (Adana,  Adıyaman, Afyonkarahisar, Amasya, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bayburt, Bingöl,  Bolu, Bursa, Çorum, Denizli, Düzce, Elazığ,  Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Hakkâri, Hatay,  Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, Karaman, Kırıkkale,  Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mersin, Muğla,  Muş, Niğde, Ordu, Osmaniye,  Rize, Sakarya, Samsun, Sivas, Tokat, Trabzon,  Uşak, Yalova, Yozgat, Zonguldak) oluşturulan komisyonlarca ilkokul ve ortaokullara yönelik  çalışma kitabı ve dijital içerik çalışmaları devam etmektedir.

Komisyonlarda yaklaşık 950 öğretmen görevlendirilmiş olup 118 çalışma kitabı  ve 76 dijital içerik hazırlanması planlanmıştır.  Sürecin etkili ve verimli bir şekilde yürütülmesi  amacıyla il şube müdürleri, il komisyon koordinatörleri ve görevlendirilen öğretmenlerimizle bir seri toplantı gerçekleştirilmiş olup devam etmektedir. Genel Müdürlüğümüzce komisyonlardaki öğretmenlerimize süreçle ilgili gerekli bilgilendirmenin yanında sürekli  ve düzenli rehberlik desteği de yapılmaktadır. 

Bununla birlikte hazırlanacak içeriklerin  daha zengin ve nitelikli bir şekilde hazırlanması için illerdeki ekiplerin; hazırlanacak içeriklerin öğretim programlarına uygunluğu, içerik hazırlama usul ve esasları, çalışma kitabı ve dijital içerik hazırlama politikaları,  öğretim yöntem ve teknikleri,  değerler  eğitimi,  rehberlik,  görsel  tasarımda  dikkat edilmesi gereken hususlar, ölçme ve değerlendirme uygulamaları, telif hakları vb. konularda da eğitimlerle desteklenmesi planlanmıştır.

Covid19 salgını nedeniyle çevrimiçi ortamlarda düzenlenen seminerler 7 Aralık 2020 tarihinde konusu  "Çalışma  Kitabı ve Dijital İçerik Hazırlama Politikaları" olan Genel Müdürümüz Dr. Cem GENÇOĞLU'nun sunumuyla başlatılmıştır. Seminerlerin devamı Bakanlığımız yöneticileri ve danışmanları, üniversitelerde alanında uzman akademisyenler tarafından verilmeye devam edilecek olup eğitimlerden yaklaşık 1000'in üzerinde öğretmen ve yönetici yararlanacaktır. 

 

09-12-2020

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.