Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz Dr. Cem GENÇOĞLU’nun 2018 - 2019 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Genel Müdürümüz Dr. Cem GENÇOĞLU’nun 2018 - 2019 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Sevgili Öğrenciler,

Okul yolunda eğitiminiz için atacağınız her adım, gelecekte sizleri ve ülkemizi daha mutlu ve güzel günlere taşıyacaktır. Bu süreçte elbette birtakım zorluklar sizleri bekliyor olacaktır. Ancak aşılamayacak engel, çözülemeyecek hiçbir sorun yoktur. Yeter ki hedeflerinize ulaşmak için çalışmaktan, araştırmaktan ve mücadele etmekten vazgeçmeyin. Eğitiminiz için verdiğiniz her türlü emek size başarı olarak dönecektir. Gözlerinizdeki ışığın hiç sönmemesini umut ediyor, yeni eğitim öğretim yılınızın sizlere ve milletimize güzellikler getirmesini diliyorum.

 

Kıymetli Meslektaşlarım,

Geleceğin inşasının en önemli mimarı olan siz öğretmen arkadaşlarımla yeni bir eğitim öğretim yılına daha başlıyor olmaktan kıvanç duyuyorum. Biliniz ki sizler sayesinde fedakârlık, özveri, güven, sevgi, saygı kelimeleri öğretmenlik mesleği ile özdeşleşmiştir. Bizler, odağında “insan” olan bir mesleğin mensuplarıyız. Eğitim öğretim faaliyetlerini yürütürken bu bilinçle hareket edeceğinize inancım tamdır. Gelişen, büyüyen ülkemizin geleceğe dair güzel umutları, sizlerin ellerinde yeşerecektir. Bu duygularla 2018-2019 eğitim öğretim yılının hepimize hayırlı olmasını diliyor, ülkemizin aydınlık geleceğinin temellerini atacak olan siz değerli meslektaşlarımı en içten duygularla selamlıyorum.

 

Değerli Veliler,

Yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımızın ve öğretmenlerimizin bu süreçte en büyük destekçisi sizler olacaksanız. Bizden sonraki nesiller, bizim ortak çabamız sayesinde başarıya ulaşacaktır. Sizlerin eğitim öğretim sürecine katılımları, çocuklarımızın hem akademik başarısını hem de ilgi ve yeteneklerini keşfetme ve geliştirmede tamamlayıcı ve destekleyici bir rol oynayacaktır. Hep birlikte mutlu ve verimli bir eğitim öğretim yılı geçireceğimizi temenni ediyor, saygılarımı sunuyorum.

 

                                                                                                                                    Dr. Cem GENÇOĞLU

                                                                                                                               Temel Eğitim Genel Müdürü

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.