Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz Ebubekir Sıddık SAVAŞÇI Türkiye Uzay Ajansı'nı (TUA) Ziyaret Etti

Genel Müdürümüz Ebubekir Sıddık SAVAŞÇI Türkiye Uzay Ajansı'nı (TUA) Ziyaret Etti

Genel Müdürümüz Sayın SAVAŞÇI Türkiye Uzay Ajansı'nı (TUA) ziyaret ederek Genel Müdürlüğümüz ile Türkiye Uzay Ajansı (TUA)  iş birliğinde düzenlenen uzay konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla "Sıradaki Astronot Ben Olmalıyım, O İş Bende!" konulu kompozisyon ve "Türkiye'nin İnsanlı İlk Uzay Yolculuğu" temalı resim yarışmaları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Ziyarette Türkiye Uzay Ajansı Başkanı Sayın Yusuf KIRAÇ ile öğrencilerin uzay ile ilgili düşüncelerini geliştirmek, uzaya dair farkındalıklarını artırmak ve öğrencilere uzay deneyimini anlatmak üzere Millî Astronotumuz Alper GEZERAVCI ile öğrenci buluşmaları düzenlenmesine yönelik planlamalar yapılmasının uygun olacağı değerlendirildi. Ayrıca Genel Müdürlüğümüz ve TUA iş birliğinde öğrencilerin uzay ile ilgili düşünce ve hayallerinin ele alınacağı bir tasarım yarışmasının da yapılması planlandı.

12-03-2024

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.