Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz Prof. Dr. Zarife SEÇER'in Yarıyıl Tatili Mesajı

Genel Müdürümüz Prof. Dr. Zarife SEÇER'in Yarıyıl Tatili Mesajı

Yarıyıl tatili, 22 Ocak 2024 Pazartesi başlayıp 2 Şubat 2024 Cuma günü tamamlanacak. İkinci dönem, 5 Şubat 2024 Pazartesi başlayacak. Bu kapsamda Temel Eğitim Genel Müdürü Prof. Dr. Zarife SEÇER, çocuklarımızın eğlenerek öğrenmesi amacıyla "Ailemle Oynuyorum, Okuyorum" kitabını yayımladıklarını; kitapta bilmece, bulmaca, tekerleme, hikâye, masal, fıkra ve oyunlara yer verdiklerini; okul öncesi çocuklarımız için de eğlenceli ve öğretici etkinliklerin bulunduğu "Yarıyıl Tatili Etkinlik Takvimi" kitabını hazırladıklarını belirtti. Bunlara ilave olarak "Yüz Yüze 100 Çocuk Oyunu" kitabındaki oyunlarla çocukların zamanlarını güzel bir şekilde değerlendirebileceklerini ifade ederek her üç kitaba da https://tegm.meb.gov.tr/ sayfasından ulaşılabileceğini söyledi ve aşağıdaki açıklamayı yaptı:

"Sevgili Öğrencilerim, Değerli Öğretmenlerim, Kıymetli Veliler,

Neşeli, coşkulu, öğretici bir dönemi başarıyla geride bıraktık. Birinci dönem boyunca okullarda yeni bilgiler öğrenmenin, teneffüslerde arkadaşlarınızla koşup oyunlar oynamanın hepinize çok iyi geldiğini biliyorum. Eylül ayında başlayan dönemimizi tamamlamış bulunuyoruz, şimdi tatil zamanı.

Kıymetli öğrenciler, tatilinizi oyunla değerlendirin, güzel vakit geçirin, ilginizi çeken konularda kitaplar okuyun, sinema ve tiyatro oyunlarına vakit ayırın. Bakın sizler için "Ailemle Oynuyorum, Okuyorum" isimli bir tatil kitabı hazırladık. Bu tatil kitabında geleneksel oyunlarımızdan, bilmecelere, bulmacalara, masallara kadar çeşitli zengin içerikler bulunmaktadır. Yine sizler için daha önce içeriğinde 100 geleneksel çocuk oyunu bulunan "Yüz Yüze 100 Çocuk Oyunu" adlı kitabı da hazırlamıştık. Lütfen bu kitapları okuyun, içerisinde ne kadar eğlenceli, farklı ve düşündürücü oyunlar olduğunu fark edeceksiniz. İsterseniz, anne babalarınız başta olmak üzere büyüklerinizden de bu oyunlar hakkında bilgi alabilirsiniz. Çünkü birçoğumuz bu oyunları oynayarak büyüdük.

Değerli Veliler,

Bu tatilde sizlerden de bir ricam olacak. Lütfen çocuklarımızın hayatına değer ve anlam katacak faaliyetlere zaman ayıralım. Hatta okul öncesi çocukları olan velilerimize de küçük bir öneride bulunayım. Bu tatilde en azından bir gün çocuklarınıza masal okusanız ve masal okurken ses kaydı alsanız geleceğe dair çok güzel bir hatıra bıraktığınızı göreceksiniz. Kim bilir, belki bu faaliyet çok hoşunuza gidecek, çocuklarınızın sizlere okuyacağı masalları da kayıt altına almak isteyeceksiniz. Böylece güzel ve anlamlı hatıralar biriktirmiş olacaksınız.

Değerli Veliler,

Okul öncesi çocuklarımız için ayrıca "Yarıyıl Tatili Etkinlik Takvimi" kitabını hazırladık. Okul öncesi eğitim için eğlenceli ve öğretici bir etkinlik kitabı ve biraz önce bahsettiğim diğer kitaplara Millî Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğümüzün resmî internet sitesinden ulaşabilirsiniz. Bu kitaplarda yer alan etkinlikler, çocuklarınızla güzel ve kaliteli zaman geçirmenize yardımcı olacaktır. 

Sevgili Çocuklar,

Sağlıkla, mutlulukla, bilgiyle dolu bir yarıyıl tatili geçirmeniz dileğiyle. Sizleri şimdiden özleyeceğiz. Sizleri çok seviyoruz. İyi tatiller."

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.