Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz Sayın Dr. Cem GENÇOĞLU’nun 2017-2018 Eğitim Öğretim Yıl Sonu Mesajı

Genel Müdürümüz Sayın Dr. Cem GENÇOĞLU’nun 2017-2018 Eğitim Öğretim Yıl Sonu Mesajı

 

Sevgili Öğrenciler,

Bugün, bir yıllık çalışmalarınızın değerlendirilmesi anlamına gelen karnelerinizi aldınız. Böylece yoğun bir çalışma sürecini daha geride bıraktınız. Hepinizi tebrik ediyorum. Senenin tüm yorgunluğunu üzerinizden atmak için gezmek, tatil yapmak, arkadaşlarınız ve ailenizle vakit geçirmek sizin en doğal hakkınızdır. Ancak unutmamalıdır ki dinlenmek, boşa vakit geçirmek demek değildir. Bu tatil sürecinin aynı zamanda eksikliklerinizi tamamlamak için çok önemli bir fırsat olduğunu da unutmayınız. 8. sınıf öğrencilerimize lise hayatında başarılar diliyorum. Diğer öğrencilerimizle tekrar görüşmek dileğiyle herkese iyi tatiller. Sevgiyle kalın.

 

Saygıdeğer Veliler,

Karneler, öğrencilerin ders durumlarını gösteren belgelerdir; onların nasıl bir insan olduğunun ölçütü değildir. Çocuklarımızı ve karnelerini bu bilinçle değerlendirmelisiniz. Çocuklarımızın durumları her ne olursa olsun, onlar için verdiğimiz mücadeleden asla vazgeçmemeliyiz. Her anne ve baba çocuğunun iyi bir eğitim alarak toplumun vasıflı birer bireyleri hâline gelmesi amacı ile her türlü imkânını seferber etmekte, her türlü çabayı göstermekte ve her türlü özveride bulunmaktadır. Çocuklarınızın eğitimine ve bizlere verdiğiniz desteklerden dolayı sizlere teşekkür ediyorum.

 

Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım,

Öğrenciler için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayıp gecenizi gündüzünüze katarak bir yıl boyunca çalıştınız. Bu kutsal görevin ağırlığını omuzlarınızda taşıyarak pırıl pırıl bir nesil yetiştirmek amacıyla hiçbir sorumluluktan kaçınmadınız. Hepinize en içten dileklerimle teşekkür ediyor, aileniz ve sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, mutlu ve huzur dolu bir tatil diliyorum.

 

                                                                                                                               Dr. Cem GENÇOĞLU

                                                                                                                          Temel Eğitim Genel Müdürü

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.