Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz Sayın Dr. Cem GENÇOĞLU´nun Bayburt ve Erzurum illerine ziyareti

Sayın Genel Müdürümüz Dr. Cem GENÇOĞLU, Ortaöğretim Genel Müdürü Sayın Ercan TÜRK, Destek Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Salih AYHAN, İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanı Sayın Özcan DUMAN ve Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Sayın Özgür TÜRK ile Bayburt ve Erzurum illerine eğitim ve öğretim faaliyetlerini yerinde görüp incelemek üzere bir dizi ziyaretlerde bulundular.
Genel Müdürümüz Sayın Dr. Cem GENÇOĞLU´nun Bayburt ve Erzurum illerine ziyareti

Bayburt ziyareti kapsamında öncelikle Bayburt Ortaokulunu ziyaret eden Genel Müdürümüz burada öğretmenlerle bir araya gelerek bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda öğretmenlerimizin çeşitli konulardaki sorularını yanıtlayan Genel Müdürümüz, ziyaretlerinin amacının Bakanlığımızın taşra ile ve sahada bizzat eğitim öğretim faaliyetlerinin içerisinde bulunan eğitim yöneticileri ve öğretmenlerle yüz yüze görüşerek politikaların birinci elden doğru bir şekilde anlatılması, sorunların yerinde gözlem ve tespiti ve eğitim camiasının kendi içindeki iletişimin daha sağlıklı hâle gelmesi bakımından önemsediklerini ve severek yaptıklarını dile getirdi. Yeni sınav sistemi, müfredat, ders kitapları, performans sistemi gibi birçok farklı konuda soruları cevaplayan Genel Müdürümüz okul ziyaretinin ardından Bayburt Valiliğini ziyaret ederek Vali Ali Hamza PEHLİVAN’la görüş alışverişinde bulundu.

Ardından Bayburt Öğretmenevinde il ilçe yöneticileri ve tüm okul yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya katılan Genel Müdürümüz, burada da okul müdürlerine Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün çalışmaları ile ilgili kısa bir bilgilendirme yaptıktan sonra okul yöneticilerinden gelen soruları cevaplayarak görüş ve önerilere ilişkin bilgi aldı.

Bayburt ziyaretinden sonra Erzurum iline geçen Genel Müdürümüz burada da Aziziye Vali Vefik Kitapçıgil İlkokulu, Aziziye Emel Çatal Anadolu Lisesi, Palandöken Yıldızkent Nafizbey Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi ve Yakutiye Kazım Karabekir İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret etti ve okullarla ilgili bilgiler aldı.

 

07-06-201807-06-201807-06-201807-06-201807-06-201807-06-2018

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.