Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Genel Müdürümüz Sayın Dr. Cem GENÇOĞLU´nun yarıyıl tatili mesajı

Genel Müdürümüz Sayın Dr. Cem GENÇOĞLU´nun yarıyıl tatili mesajı

Sevgili Öğrenciler, Kıymetli Öğretmenler ve Saygıdeğer Veliler;

Başta öğrenci, öğretmen ve yöneticilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiamız ve velilerimizin özverili çalışmalarıyla 2017/2018 Eğitim Öğretim Yılı’nın birinci dönemini bitirmiş bulunuyoruz.

Geleceğimiz adına göstermiş olduğunuz üstün gayretlerden dolayı hepinize şükranlarımı sunuyorum.

 

Sevgili Öğrenciler;  

Sizin başarınız, ülkemiz ve milletimiz adına büyük bir gurur ve mutluluk kaynağıdır. Sizleri; soran, sorgulayan, okuyan, araştıran, düşünen, eleştirel değerlendirmeler yapan, teknolojiyi bilinçli bir şekilde kullanan, sorumluluğunun bilincinde olan, insan haklarına saygılı, sorunlara çağdaş yaklaşımlarla çözüm üretmeye çalışan, yerel ya da evrensel temel insanî ve ahlakî değerlere tam mânâsıyla sahip olan, yenilikçi, bireyler olarak görmek, bizi her zaman onurlandıracaktır. Sizlerin başarısıyla mutlu olacağımızı unutmayın.

Bugün, bir dönem boyunca verdiğiniz emeğin ürünü olan karnelerinizi alacaksınız. Kiminizin karnesi çok iyi iken kiminizin karnesinde üzücü notlar olabilir. Bu noktada ümitsizliğe kapılmadan, gerekli çıkarımları yaparak plânlı ve düzenli bir çalışmayla notlarınızı yükselteceğinize inanıyorum. Çalışmalarını, güzel bir karne ile taçlandıran öğrencilerimizi de en kalbî duygularımla kutluyor, başarılarının hayat boyu devam etmesini diliyorum.

 

Kıymetli Öğretmenler;

Dönem boyunca göstermiş olduğunuz gayretlerden, yaptığınız fedakârlıklardan, ortaya koymuş olduğunuz güzel çalışmalardan, güzide vatanımızın emanetçileri olan öğrencilerimizin hayatına rehberlik ediyor olmanızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum.

 

Saygıdeğer Veliler;

Sizlerden beklentimiz; öğrencilerin karnesi nasıl olursa olsun, çocuklarımıza karşı daima hoş görülü olup çocuklarınızdan güven ve desteğinizi esirgememenizdir. Çocuklarımız, onlara verdiğiniz destekle kabiliyetleri ve çabaları doğrultusunda hayâllerini gerçekleştirebileceklerdir.

Geleceğimizin teminatı çocuklarımızla birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yarı yıl tatili diliyorum.

Sevgi ve saygılarımla…


                                                                                                                                Dr. Cem GENÇOĞLU

                                                                                                                          Temel Eğitim Genel Müdürü

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.