Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

“Güven Usta Okulda” Projesi Hayata Geçti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü ile Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü arasında başlatılan “Güven Usta Okulda Projesi’nin” açılışı Ankara Altındağ Şili İlkokulunda 06 Kasım 2017 tarihinde yapıldı. 
“Güven Usta Okulda” Projesi Hayata Geçti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü ile Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü arasında başlatılan “Güven Usta Okulda Projesi’nin” açılışı Ankara Altındağ Şili İlkokulunda 06 Kasım2017 tarihinde yapıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Serhat AYRIM, Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem GENÇOĞLU, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü Op. Dr. Orhan KOÇ, Ankara Vali Yardımcısı Ali SÖZEN ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı bürokratları katıldı.

“Güven Usta Okulda” projesiyle okulöncesi ve ilkokul öğrencilerinde sağlık ve güvenlik kültürü oluşturmak, alanın hassasiyetleri konusunda algı değişimini sağlamak ve çocukların meslek seçimi konusundaki farkındalıklarının artırılması hedeflenmektedir.

Proje kapsamında hazırlanan “Güven Usta Okulda” Karavanında okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine “Güvenli Okul”, “Güvenli Ev” ve “Güvenli Çevre’ye”  dair bilgilendirme yapıldı. Ayrıca çocuklara boyama kitabı, kalemlik, boya kalemleri, siyah ve kırmızı kurşun kalem, silgi, cetvel, kitap ayracı ve şapka dağıtıldı.

2017 yılı sonuna kadar Ankara, Kocaeli, Yalova, Bursa, Balıkesir, İzmir, Denizli ve Konya illerindeki 24 ilkokulu gezecek olan  “Güven Usta Okulda” Karavanı ile öğrencilerde sağlık ve güvenlik kültürünün yerleşmesi sağlanacaktır.

 

08-11-201708-11-2017

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.