Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

GÜZEL GÜNLERİN GELECEĞİ İNANCIYLA... OYUN SANDIKLARI, FİLİSTİNLİ ÇOCUKLAR İÇİN YOLA ÇIKTI

Millî Eğitim Bakanlığının okul öncesi eğitime erişemeyen çocuklar için tasarladığı "Benim Oyun Sandığım" seti, bu kez Filistinli çocuklar için yola çıktı. Çocukların tüm gelişim alanlarını destekleyecek nitelikte hazırlanan 31 ayrı materyal ve 52 farklı ürünün bulunduğu oyun sandıklarının içinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Filistinli çocuklara mesajı da yer alıyor. Oyun sandıklarının yüklendiği tırlar, Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un katıldığı törenle Ankara'dan uğurlandı.
GÜZEL GÜNLERİN GELECEĞİ İNANCIYLA... OYUN SANDIKLARI, FİLİSTİNLİ ÇOCUKLAR İÇİN YOLA ÇIKTI

Millî Eğitim Bakanlığının okul öncesi eğitime erişemeyen çocuklar için tasarladığı "Benim Oyun Sandığım" seti, bu kez Filistinli çocuklar için yola çıktı. Çocukların tüm gelişim alanlarını destekleyecek nitelikte hazırlanan 31 ayrı materyal ve 52 farklı ürünün bulunduğu oyun sandıklarının içinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Filistinli çocuklara mesajı da yer alıyor. Oyun sandıklarının yüklendiği tırlar, Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un katıldığı törenle Ankara'dan uğurlandı.  

Millî Eğitim Bakanlığının okul öncesi eğitime erişemeyen çocuklara evlerinde ulaşmak için hazırladığı "Benim Oyun Sandığım" eğitim seti, bu kez Filistinli çocuklar için yola çıktı. Sandıkların içinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Filistinli çocuklara mesajı da yer alıyor.  

"Türk Milleti olarak bizler uzakta değil, hemen yanı başınızdayız."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, oyun sandıklarının ulaşacağı Filistinli çocuklara hitap ettiği mesajında, "Türk Milleti olarak bizler uzakta değil, hemen yanı başınızdayız. Oyun oynamaktan, hayal kurmaktan, hayallerin için mücadele etmekten lütfen vazgeçme! Zulmün karanlığı ne kadar koyu olursa olsun, şafağın aydınlığına karşı duramaz. Sokaklarda özgürce koşturacağın, gökyüzüne korkusuzca bakacağın günler muhakkak gelecek. Doğan gün umuttur çocuğum, yüzünü güneşe dön. Aklımızdasın, gönlümüzdesin, dualarımızdasın. Sevgiyle gözlerinden öpüyorum." ifadelerini kullandı.  

"Filistin'de yaşayan çocukların iyi şartlarda eğitim almasını bir nebze de olsa desteklemek için 'Benim Oyun Sandığım' setini gönderiyoruz."

"Benim Oyun Sandığım" setlerinin yüklendiği tırları uğurlama töreninde konuşan Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, oyun sandıklarının Filistinli çocuklara Türkiye Cumhuriyeti'nin sevgilerini iletmede vesile kılındığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz, bu oyun sandıkları ile Filistin'deki yavrularımıza dualarımızı, sevgimizi, güzel günlerin bir gün geleceğine dair inancımızı, silah ve bomba seslerine inat umudumuzu gönderiyoruz. Onları desteklemek, onlar için elimizden geleni yapmak; savaşın son bulduğu, zulmün olmadığı, kötülükten ilk önce çocukların korunduğu bir dünya için etik değerleri eğitim sistemimizin temeline yerleştiriyoruz. Yeni nesillerin, daha güçlü bir vicdana sahip olacağını ve bu günlerin geri gelmemesi için çalışacaklarını biliyorum."  

"Benim Oyun Sandığım" eğitim seti okul öncesindeki çocukların tüm gelişim alanlarını destekliyor.

Üretimi Ders Aletleri Yapım Merkezi tarafından üretilen setlerde,  çocukların tüm gelişim alanlarını destekleyecek nitelikte hazırlanmış 31 ayrı materyal, 52 farklı ürün yer alıyor. Ahşap Oyun Sandığında, "Bir Şeyden Çok Şey Kitabı, Boya Seti, Büyüteç, Dama Taşları, Geçmeli Birim Küpler, Geometri Tahtası ve Lastikleri, Kale Yapı Blokları, Kırtasiye Seti, Ksilofon, Oyun Halısı, Eşleştirme Kartları, Oyun Hamuru, Oyuncaklar gibi" materyaller bulunuyor. Filistinli 1000 aileye ulaştırılacak "Benim Oyun Sandığım" eğitim seti için materyallerin amacını ve nasıl kullanılacağını açıklayan, çocuk gelişimi konusunda aileleri bilgilendiren bir de rehber hazırlandı. Rehber, Arapçaya çevrilerek basıldı ve sandıkların içine eklendi.

09-06-202109-06-202109-06-202109-06-202109-06-202109-06-202109-06-2021

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.