Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

Bakanlığımız, İçişleri Bakanlığı ve TRT Genel Müdürlüğü arasında imzalanan “Öğrencilerde Trafik Bilincinin Geliştirilmesi İş Birliği Protokolü” kapsamında, hazırlanan “Kemerini Tak” isimli klip ilgili kurumların internet sitelerinde yayına başlanmıştır.

Bakanlığımız, İçişleri Bakanlığı ve TRT Genel Müdürlüğü arasında imzalanan “Öğrencilerde Trafik Bilincinin Geliştirilmesi İş Birliği Protokolü”  kapsamında, hazırlanan “Kemerini Tak” isimli klip ilgili kurumların internet sitelerinde yayına başlanmıştır.

Okul öncesi eğitim, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinde trafik bilincinin geliştirilmesine yönelik yapılacak çalışmalarla öğrencilerde “trafik güvenliği bilinci” oluşturulması ve gelecekte trafik kuralları konusunda duyarlı davranışlar sergileyecek bireylerin yetişmesi amacıyla okullarda öğretmenlere ve öğrencilere yönelik verilecek eğitimlerde yapılacak olan faaliyetlere ilişkin Bakanlığımız, İçişleri Bakanlığı ve TRT Genel Müdürlüğünün iş birliğiyle yürütülen “Öğrencilerde Trafik Bilincinin Geliştirilmesi İş Birliği Protokolü”, Ankara Yenimahalle Şehit Yavuz Başayar İlkokulunda 21 Eylül 2018 tarihinde imzalanmıştır.

Protokol kapsamında klip, şarkı ve animasyonlar hazırlanmış olup çalışmalar devam etmektedir. Hazırlanan “Kemerini Tak” klibi TRT kanallarında ve iş birliği yapılan kurumların internet sayfalarında yayınlanmaya başlanmıştır.

Klip için Tıklayınız.

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.