Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

İlköğretim Kurumları Haftalık Ders Çizelgesi güncellenmiştir.

İlköğretim Kurumları Haftalık Ders Çizelgesi güncellenmiş ve Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 24.08.2023 tarihli ve 43 sayılı Kararıyla kabul edilmiştir.
İlköğretim Kurumları Haftalık Ders Çizelgesi güncellenmiştir.

İlköğretim Kurumları Haftalık Ders Çizelgesi güncellenmiş olup 2023-2024 eğitim öğretim yılından itibaren tüm sınıflarda uygulanacaktır. Çizelge'nin seçmeli dersler bölümü "İnsan, Toplum ve Bilim", "Din, Ahlak ve Değer" ile "Kültür, Sanat ve Spor" olmak üzere üç grupta oluşturulmuştur. Robotik Kodlama, Yapay Zeka Uygulamaları, Proje Tasarımı ve Uygulamaları, Okul Temelli Sosyal Sorumluluk Çalışmaları, Afet Bilinci, Temel Yaşam Becerileri, Türk Sosyal Hayatında Aile, Kültür ve Medeniyetimize Yön Verenler, Ahlak ve Yurttaşlık Eğitimi, Görgü Kuralları ve Nezaket, Oyun ve Oyun Etkinlikleri, Dijital Sanatlar, Geleneksel Sanatlar, Masal ve Destanlarımız, Matematik ve Bilim Uygulamaları ile Halk Oyunları dersleri seçmeli ders olarak eklenmiştir.

İlkokul 1. sınıfta serbest etkinliklerin 2 ders saati; 2 ve 3. sınıflarda 1 ders saati masal ve geleneksel oyun saati olarak değerlendirilecektir.

Kurul Kararı İçin Tıklayınız.

Çizelge İçin Tıklayınız.

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.