Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

İlköğretim Kurumlarına Devam Oranlarının Artırılması Projesi kapsamında İngiltere-İskoçya’ya Çalışma Ziyareti gerçekleştirilmiştir.

Temel Eğitim Genel Müdürü Sayın Funda KOCABIYIK başkanlığında Milli Eğitim Bakanlığı ve proje ekibinden oluşan heyet politika düzeyinde karar veren bir dizi kurum, kuruluş ve okul incelemeleri gerçekleştirdi.   Çalışma ziyaretleri, 15-19 Haziran 2015 tarihleri arasında İngiltere’nin başkenti Londra ve İskoçya’nın başkenti Edinburgh’da  gerçekleşti.
İlköğretim Kurumlarına Devam Oranlarının Artırılması Projesi kapsamında İngiltere-İskoçya’ya Çalışma Ziyareti gerçekleştirilmiştir.

Sayın Funda KOCABIYIK başkanlığında Bakanlık temsilcileri ve proje ekibinden oluşan heyete İngiltere Eğitim Departmanı yetkililerini İngiltere Eğitim Sistemi ve Devamsızlığa Müdahale konusunda yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgilendirme yaptı.

Heyet, eğitim sistemini yerinde izlemek üzere Kent Eyaletinde bulunan, West Borough İlkokulu ve Greenfield Community İlkokuluna ziyarette bulundu.  Okul idarecileri tarafından heyete okuldan erken ayrılma oranlarının düşürülmesine yönelik sistem ve düzenlemeler konusunda ve okuldan erken ayrılma oranlarının düşürülmesine yönelik uygulanan eylem ve sistemler konusunda bilgi alışverişinde bulunuldu.

Sayın Funda KOCABIYIK başkanlığında Bakanlık ve proje ekibinden oluşan heyete Education Scotland (İskoçya Eğitim Kurumu ) üst düzey yöneticisi Sayın Dr. Bill MAXWELL ve yetkiler İskoçya eğitim sistemi hakkında detaylı bilgilendirmenin ardından kurum yetkileri tarafından farklı etnik kökenlerden gelen ve/veya ihtiyacı olan öğrencilere yönelik ek destek süreci ve okula devam konusundaki politikaları hakkında bilgilendirme yapıldı.

İskoçya Eğitim Kurumu ziyaretinin ardından heyet okullarda da incelemelerde bulundu. 

İngiltere ve İskoçya eğitim sistemlerine dair detaylı bilgi alan ve uygulamaları birebir izleyen heyet ziyaretleri başarıyla tamamlamıştır.

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.