Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

İlköğretim Kurumlarına Devam Oranlarının Artırılması Teknik Destek Projesi kapsamında kamu spotu çekimleri ve proje tanıtımı basın toplantısı gerçekleştirildi.

Kamu spotunun kamuoyuna duyurulması ve projenin tanıtımı için yapılan Basın Toplantısına  Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Muhterem KURT, Temel Eğitim Genel Müdürü Sayın Funda KOCABIYIK ve kamu spotunda gönüllü olarak yer alan sanatçı Sayın Mustafa CECELİ de katıldı.
İlköğretim Kurumlarına Devam Oranlarının Artırılması Teknik Destek Projesi kapsamında kamu spotu çekimleri ve proje tanıtımı basın toplantısı gerçekleştirildi.

       

        Projenin iletişim bileşeni kapsamında farkındalık yaratma çalışmaları adına hazırlanan Kamu Spotu çekimlerinde gönüllü yer alan Mustafa CECELİ’nin de katıldığı basın toplantısı Ankara- Altındağ Polis Amca Ortaokulu’nda gerçekleştirildi.

 

        Genel Müdürümüz Sayın Funda KOCABIYIK kayıt oranlarında Bakanlık olarak çok ciddi mesafeler kat edildiğini, ancak çocuklarımızın sistem içerisinde düzenli bir şekilde devam etmelerinde bir takım problemler yaşandığını belirtti. Tüm ülke göz önünde bulundurulduğunda her bölgenin, hatta aynı bölgedeki illerin bile farklı sorunlarının olduğunu belirtti. Bu proje ile devamsızlık yapan ve yapma riski taşıyan çocuklarımızı sistemde tespit etmeye, izlemeye ve bu riskleri ortadan kaldırmaya yönelik, paydaşların da sürece dahil olduğu bir takım müdaheleler geliştirilmesinin amaçlandığını dile getirdi.  

 

       Müsteşar Yardımcımız Sayın Muhterem KURT bu tür faaliyetlerin devam oranlarının artırılmasına katkısı olacağını dile getirdi. Faaliyette gönülü yer alan sanatçı Mustafa CECELİ’ye teşekkür etti.

       Sanatçı CECELİ pilot illerin ikisi hariç hepsinde konser verdiğini söyledi. Bölgedeki çocukların gözüne bakmış bir insan ve bir baba olarak bu projenin kendisini heyecanlandırdığını söyledi. Kamu spotu çekimlerinde yer almaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi.

 

  

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.