Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

İlköğretim Kurumlarına Devam Oranlarının Artırılması Teknik Destek Projesi kapsamında “Okula Devamı İzleme ve Destek Sistemi” Çalıştayı Mardin’de gerçekleştirilmektedir.

“İlköğretim Kurumlarına Devam Oranlarının Artırılması Teknik Destek Projesi” kapsamında geliştirilen “Okula Devamı İzleme ve Destek Sisteminin” etkin kullanılabilmesi amacıyla Mardin’de 14-16 Ocak 2015 tarihleri arasında proje kapsamındaki tüm pilot illerinden gelen katılımcılarla çalıştay gerçekleştirilmektedir. 
İlköğretim Kurumlarına Devam Oranlarının Artırılması Teknik Destek Projesi kapsamında “Okula Devamı İzleme ve Destek Sistemi” Çalıştayı Mardin’de gerçekleştirilmektedir.

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen “İlköğretim Kurumlarına Devam Oranlarının Artırılması Projesi” kapsamında geliştirilen Okula Devamı İzleme ve Destek Sistemi;  devam konusunda risk taşıyan öğrencilerin tespiti ve riske uygun müdahalelerin geliştirilmesini amaçlamaktadır.  

 

Konunun tüm boyutları ile incelendiği ve koordinasyon mekanizmalarının oluşturulduğu çalıştaya

 

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü AR-GE ve Projeler Daire Başkanı Sayın Zeynep Öçgüder, Merkezi Finans ve İhale Birimi temsilcisi Hacer Kılıç, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu temsilcisi Sayın Prof. Dr. Mustafa Balcı, 12 pilot ilin İl Milli Eğitim Müdürleri ve Temel Eğitim Şube Müdürleri, pilot okul müdürleri, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürleri ve proje ekibi katılım sağlamıştır.

 

 

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.