Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

İlköğretim Kurumlarında Devam Oranlarının Artırılması Projesi kapsamında pilot illerin İl Milli Eğitim Müdürleri ile Ankara’da İstişare toplantısı gerçekleşti.

Projenin uygulanmakta olduğu pilot illerin İl Milli Eğitim Müdürleri ile Bakanlık üst düzey temsilcileri ve proje ekibinin de katılımı ile 22 Eylül 2014 Pazartesi günü Başkent Öğretmenevi’nde bir istişare toplantısı gerçekleşmişti.
İlköğretim Kurumlarında Devam Oranlarının Artırılması Projesi kapsamında pilot illerin İl Milli Eğitim Müdürleri ile Ankara’da İstişare toplantısı gerçekleşti.

İstişare toplantısı, 22 Eylül 2014 Pazartesi günü Başkent Öğretmenevi’nde gerçekleşti. Toplantının açılış konuşmasını Temel Eğitim Genel Müdürü Sayın Funda KOCABIYIK gerçekleştirdi. Sayın KOCABIYIK konuşmasında “İlköğretim Kurumlarına Devam Oranlarının Artırılması Projesi”nin hızla yol alan, önemli katkılar sunacak bir proje olduğunu ve Bakanlık olarak son derece önemsediklerini dile getirdi. Sayın KOCABIYIK temel eğitimde okullaşma oranlarında problemin olmadığını, çocukların sistemin içinde kaybedildiğini dile getirdi. Bu kapsamda nitelikli önlemlerin alınmasına yönelik çalışmaların yoğun olarak devam ettiğini belirtti. Katılımcılara proje ve istişare toplantısının amacı hakkında kısa bilgilendirme yaparak konuşmasını sonlandırdı.

 

Müsteşar Yardımcısı Sayın Muhterem KURT açılış konuşmasında projenin birinci muhatabının İl Milli Eğitim Müdürlükleri olduğunu, sahiplenilmesinin uygulama aşamasında ve proje çıktıları için önem arz ettiğini dile getirdi. Proje, pilot okullar ve okulların seçimlerine ilişkin görüşlerin alınacağı bu istişare toplantısının önemini vurguladı. Bakanlık tarafından gelecek dönemlerde yapılacak çalışmalara da yol haritası olacak proje çıktılarını son derece önemsedikleri belirtti.

 

Proje takım lideri Sayın Nelin LYONS URMAN konuşmasında projenin ana hedefleri, çıktıları, pilot illerde gerçekleştirilen durum ve ihtiyaç analizleri hakkında katılımcılara bilgilendirmede bulundu.

 

Toplantıda proje kapsamında kurulan Van ve Mardin Bölge Müdürlükleri hakkında bilgi verilerek koordinatörler tanıtıldı.

 

İstişare toplantısında pilot illerden katılan İl Müdürlerinin proje ve projenin uygulanacağı pilot okullar hakkındaki görüş ve önerileri alındı.

Bakanlık üst düzey temsilcilerinin, il müdürlüklerinin ve proje ekibinin katılımıyla gerçekleşen istişare toplantısı gelecek dönem aktiviteleri konusunda kısa bilgilendirme yapılarak  ve iyi dileklerle sonlandırıldı.

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 0(312) 413 16 00 / 0(312) 413 18 58

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.