Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

İlkokullarda Yetiştirme Programı (İyep) Çalıştayı

Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve UNICEF Türkiye Temsilciliği koordinesinde  planlanan İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) Çalıştayı 12-16 Aralık 2016 tarihleri arasında İstanbul da gerçekleştirildi.
İlkokullarda Yetiştirme Programı (İyep) Çalıştayı

Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve UNICEF Türkiye Temsilciliği koordinesinde  planlanan İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) Çalıştayı Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt, Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem Gençoğlu, İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Fatih BAŞAK ve Eğitim Politikaları Daire Başkanı Mehmet Yasin ERİŞ’in   katılımları ile gerçekleştirildi.

 

Çalıştayda İlkokulların 3. ve 4.sınıflarına devam eden, eğitim ve öğretim yılı içinde çeşitli nedenlerle okuma, okuduğunu anlama, yazma ve temel matematik becerilerinde yetersizliği görülen öğrencilerin bu alanlardaki öğrenme eksikliklerinin giderilmesinin sağlanması amacıyla oluşturulacak olan İlkokullarda Yetiştirme Programı’nın (İYEP) detayları tartışıldı.

 

Daire Başkanları Fatih Başak ve Mehmet Yasin Eriş, Bakanlık temsilcileri, akademisyenler, şube müdürleri, maarif müfettişleri, kurum müdürleri ve öğretmenlerin katılımları ile gerçekleştirilen çalıştayda İlkokulların 3. ve 4.sınıflarına devam eden, eğitim ve öğretim yılı içinde çeşitli nedenlerle okuma, okuduğunu anlama, yazma ve temel matematik alanlarında yetersizliği görülen öğrencilerin eğitimsel engelleri bölgesel anlamda analiz edilerek ihtiyaç analizi gerçekleştirilmiş olup uygulamaların iş ve işleyişini sağlayacak mevzuatın çerçevesi ana hatları ile belirlenmiştir. Diğer taraftan İYEP programına dair uygulamaya yönelik öneriler ve bu öğrencilerin tespit edilmesinde kullanılacak yöntemler ile değerlendirme araçlarıda çalıştayda farklı gruplar tarafından tartışılmıştır. 

 20-12-201620-12-2016

20-12-2016

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.