Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

İLKOKULLARDA YETİŞTİRME PROGRAMI (İYEP) EĞİTİCİ EĞİTİMİ

Millî Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün UNICEF işbirliği ile gerçekleştirdiği 12 günlük İlkokullarda Yetiştirme Programı Eğitici Eğitimi Kursu tamamlandı.
İLKOKULLARDA YETİŞTİRME PROGRAMI (İYEP) EĞİTİCİ EĞİTİMİ

Millî Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün UNICEF işbirliği ile Balıkesir ili Ayvalık ilçesi Cunda Uygulama Oteli’nde 20 Kasım – 01 Aralık 2017 tarihleri arasında gerçekleştirdiği İlkokullarda Yetiştirme Programı Eğitici Eğitimi Kursu tamamlandı.

Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından ilkokullarda 3 ve 4. sınıfa devam eden; okuma-yazma-anlama becerileri ile doğal sayılar-doğal sayılarda dört işlem kazanımlarına yeterli düzeyde ulaşamayan öğrencilerin bu kazanımlara ulaşmalarını sağlamak için geliştirilen İYEP’in pilot uygulama öncesi İl/İlçelerde tanıtılması amacıyla İYEP Eğitici Eğitimi Kursu düzenlendi.

İYEP Eğitici Eğitimi Kursunda öğretmen ve idarecilerden oluşan 63 kursiyere programının amaçları, hedef kitlesi, içeriği, öğrenci belirleme süreci, programın uygulama adımları, psiko-sosyal destek uygulamaları, öğrencilere yaklaşım, izleme ve değerlendirme süreci, okullarda kurulacak kurul ve komisyonlar, raporlama süreci konularında 60 saatlik eğitim verildi.

İYEP’in pilot olarak uygulanacağı Ağrı, Ankara (Altındağ, Haymana, Mamak, Sincan), Bingöl, Edirne, Hatay, İstanbul (Bağcılar, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Kartal, Pendik, Silivri, Sultanbeyli), Konya, Mardin, Ordu, Siirt, Sivas, Şanlıurfa illerinden İYEP Eğitici Eğitimi Kursuna katılan kursiyerlerin 5 Şubat 2018 tarihine kadar İYEP tanıtım ve bilgilendirme çalışmalarını yürütmeleri hedeflenmektedir. 

 

11-12-201711-12-2017

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.