Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

İngilizce ve Matematik Derslerine Yönelik Yaz Okulu Uygulaması Başlıyor.

İlkokul 4. sınıf ile ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerimizin yaz tatillerini verimli şekilde geçirmeleri amacıyla Matematik ve İngilizce derslerinde "Yaz Okulu" uygulaması gerçekleştirilecektir. 4 Temmuz-28 Ağustos 2022 tarihleri arasında gerçekleştirecek "Yaz Okulu" eğitimlerinde öğrenciler her bir dersten haftada 12 saat eğitim alacaklardır. Eğlenceli etkinliklerle geçirilecek 4 haftalık bu eğitime yönelik hazırlıklar tamamlanmıştır.
İngilizce ve Matematik Derslerine Yönelik Yaz Okulu Uygulaması Başlıyor.

İlkokul 4. sınıf ile ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerimizin yaz tatillerini verimli şekilde geçirmeleri amacıyla Matematik ve İngilizce derslerinde "Yaz Okulu" uygulaması gerçekleştirilecektir.    Destekleme ve Yetiştirme Kursları e-Kılavuzu kapsamında bu yıl ilk defa uygulanacak olan "Yaz Okulu" eğitimleri 4 Temmuz - 28 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılacaktır. Matematik ve İngilizce derslerine yönelik yaz okulu 4'er haftalık süreler ile haftada 12 ders saati uygulanacaktır. Bu uygulama kapsamında 4-8.sınıf öğrencileri 3 gruba ayrılacaktır. Bu gruplar;

-          4. sınıflar     -     1.grup,

-          5-6. sınıflar  -     2. grup,

-          7-8.sınıflar   -     3. grup şeklindedir.

Eğitimi eğlenceye dönüştüren Yaz Okulu uygulamasında öğrencilerin aktif katılım sağlayacağı etkinliklerle eğlenceli bir öğrenim süreci geçirmeleri amaçlanmıştır. Bu nedenle öğrencilerin Matematik ve İngilizce derslerine yönelik bilgi ve becerilerini geliştirmek, duyuşsal özelliklerini desteklemek ve eğlenerek öğrenmelerini sağlamak amacıyla ilgili derslerdeki mevcut öğretim programları temel alınarak "Yaz Okulu Matematik Çerçeve Programı" ve "Yaz Okulu İngilizce Çerçeve Programı" hazırlanmıştır. Bahse konu çerçeve programları içerisinde, öğrenme sürecine ilişkin öneriler ve Yaz Okulu eğitiminde her bir grupta uygulanabilecek örnek materyaller sunulmuştur.

Yaz Okulu uygulamasının amaç ve ilkelerinin ele alındığı, Matematik ve İngilizce çerçeve programlarının tanıtıldığı ve uygulanabilecek örnek etkinliklerin paylaşıldığı Matematik ve İngilizce dersleri hizmet içi eğitim videoları 29 Haziran - 2 Temmuz 2022 tarihleri arasında ÖBA (Öğretmen Bilişim Ağı) üzerinden öğretmenlerimizin erişimine açılacaktır.

Matematik dersi çerçeve program için tıklayınız.

İngilizce dersi çerçeve program için tıklayınız.

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.