Temel Eğitim Genel Müdürlüğü

IX. Şimdi Düşünme Zamanı Sergisi 22-23 Mayıs 2015 tarihleri arasında Ankara Ankamall alış veriş merkezinde ziyarete açıldı.

Teknoloji ve tasarım dersinde üretilen etkinliklerin yer aldığı “Şimdi Düşünme Zamanı” adlı serginin, Türkiye genelindeki tüm illerde yaygınlaştırılmasını sağlayarak öğrencilerde gözlem, sorgulama, araştırma, değerlendirme ve yaratıcılık gibi zihinsel süreçleri aktif hale getirmek amacıyla Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı, Temel Eğitim Genel Genel Müdürlüğü ile Türk Patent Enstitüsü arasında 22.02.2015 tarihinde iş birliği protokolü imzalanmıştır. Söz konusu protokol gereğince ülkemizin 81 ilindeki öğrencilerin Teknoloji ve Tasarım Dersinde ürettikleri ürünleri sergileyebilecekleri bir organizasyon yapılmıştır. 81 ilden seçilerek gelen öğrenci etkinlikleri Ankara Ankamall alış veriş merkezinde 22-23 Mayıs 2015 tarihleri arasında sergilenmiştir.
IX. Şimdi Düşünme Zamanı Sergisi 22-23 Mayıs 2015 tarihleri arasında Ankara Ankamall alış veriş merkezinde ziyarete açıldı.

Bilgiye ulaşma, bilgiyi kullanma ve üretme becerilerinin kazanılması, Teknoloji ve Tasarım dersinin amacını da ortaya koymaktadır. Teknoloji ve Tasarım Öğretim Programı; kendisinin ve toplumun yarınını daha yaşanabilir hâle getirmek için sorunların farkına varan, çözümler üreten, yaratıcı ve hayal gücü gelişmiş, düşüncelerini kurgulayan ve ifade eden, öğrenmeyi öğrenen, sorgulayan, girişimci, değişim ve gelişime açık sorumluluk bilinci gelişmiş bireylerin yetiştirilmesi amacıyla geliştirilmiştir. Teknoloji ve Tasarım dersinde öğrencilerin ürettikleri etkinlikleri sınıfla, okulla ve imkânlar dâhilinde çevre ile paylaşması programın uygulama esasları arasında yer almaktadır. Teknoloji ve Tasarım dersinde üretilen etkinliklerin yer aldığı “Şimdi Düşünme Zamanı” adlı sergisi ile Türkiye genelindeki tüm illerde yaygınlaştırılmasını sağlayarak öğrencilerde gözlem, sorgulama, araştırma, değerlendirme ve yaratıcılık gibi zihinsel süreçleri aktif hale getirmek amaçlanmıştır. Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı, Genel Müdürlüğümüz ile Türk Patent Enstitüsü arasında 22.02.2015 tarihinde imzalanan iş birliği protokolü gereğince ülkemizin 81 ilinde Teknoloji ve Tasarım Dersinde öğrencilerin ürettikleri ürünler illerde kurulan komisyonlar marifetiyle seçilmiştir. 167 öğrencinin etkinliği sergide yer almıştır.

 

 

 

 

Atatürk Blv. No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Kat 2 Blok A/B ve Kat 5 Blok A Kızılay Çankaya/ANKARA - 0(312) 413 13 27 / 413 55 02 / 413 18 58 / 413 16 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.